Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Paweł Kaczmarczyk – TATRA

01 czerwca - godz. 19:00 do 22:00

Czerwiec przywitamy koncertem Pawła Kaczmarczyka, który 1 czerwca na scenie Ośrodka Promocji Kultury zaprezentuje materiał ze swojego ostatniego albumu, zatytułowanego „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Na materiał albumu „Tatra” składają się utwory, które stanowią nie tyle adaptację „Albumu tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego, lecz także jego rozwinięcie. Dlatego poza obecnymi tam góralskimi wątkami można usłyszeć znacznie więcej.

― Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty ― zdradza Paweł Kaczmarczyk.

Paweł Kaczmarczyk to polski pianista i kompozytor jazzowy, jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Ukończył studia na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2001 roku z Michałem Barańskim i Pawłem Dobrowolskim założył KBD Trio.

Z kolei w 2008 roku z swoim nowym zespołem Audiofeeling nagrał album, który otrzymał nagrodę „Płyta Roku 2007” w plebiscycie Jazz Top czytelników pisma Jazz Forum. Jednak dopiero trzeci album pianisty „Complexity in Simplicity”, wydany przez prestiżową wytwórnię ACT Music, otworzył mu drzwi do międzynarodowej kariery. Płyta została uznana „Albumem Roku”, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku” przez miesięcznik Jazz Forum.

Kaczmarczyk występował z wieloma zagranicznymi artystami i grał na wielu międzynarodowych festiwalach. Był dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz Juniors, organizowanego przez Fundację Muzyki Filmowej i Jazzowej.

W 2018 roku ukazał się jego najnowszy projekt, zatytułowany: „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”.

― Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra to album, który zacząłem nagrywać przed czterema laty, ale jego źródło pochodzi z dużo bardziej odległej przeszłości ― tłumaczy Kaczmarczyk. ― Nie byłoby tej płyty, gdyby nie wydawnictwo „Album tatrzańskie” z 1884 roku, na którym to Ignacy Jan Paderewski zreinterpretował polskie pieśni góralskie. Ta sześcioczęściowa suita napisana na dwie i cztery ręce była jednak tylko punktem wyjścia do mojej płyty, na której słychać aż 21 muzyków.

Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Wojciech Długosz – instrumenty elektroniczne

Koncert w Ośrodku Promocji Kultury odbędzie się 1 czerwca 2019 o godzinie 19.00.

Bilety dostępne online w cenie 40zl przedsprzedaż, 50zł w dniu koncertu – https://goingapp.pl/evt/2118720/pawel-kaczmarczyk-tatra

Szczegóły

Data:
01 czerwca
Czas:
19:00 do 22:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2357978720929970/

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324 36 38
Email:
biuro@gaudemater.pl
Strona internetowa:
http://gaudemater.pl/

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map