Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż wystawy fotografii Joanny Sidorowicz „Jaźnie”

18 czerwca - godz. 18:00 do 19:00

Joanna Sidorowicz z urodzenia jest wrocławianką, ale mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuje się od około 16 lat. Fotografuje budynki starej i nowej architektury, podwórka, klatki schodowe, miejsca opuszczone, z których wyłapuje kolor i fakturę. Interesują ją również tematy związane z kulturą żydowską, mieszanką kultur (wschodnia Polska), a także krajobrazy w geometrycznej formie, portrety, fotografie wykonane techniką otworkową.

Należy do Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie, Grupy Fotograficznej FotoAzyl, jest także członkinią Fundacji Festiwalu Sztuki Fotoreportażu w Częstochowie oraz grupy ATINA galeria & centrum rozwoju. Na swoim koncie ma już ponad 70 wystaw, w tym ponad 40 indywidualnych. Ponadto jej fotografie można oglądać na Facebooku (profile: Joanna Sidorowicz Photography oraz Joanna Sidorowicz Fotografia B&W) oraz na portalu plfoto.com (profil: asiasido).

Wystawa wyeksponowana w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie – zatytułowana „Jaźnie” – odbiega od dotychczasowej twórczości Sidorowicz. Zaprezentowane fotografie przedstawiają obrazy przemijania, ale też rzeczywistość zmieszaną ze światem nierealnym, światem wyobraźni i snu. Ponadto prace Sidorowicz opowiadają o relacji na linii człowiek-anioł i człowiek-diabeł. To także opowieść odwołująca się do toposów lustra i maski. Artystka zadaje między innymi pytanie, co przykrywa maska, którą zakłada człowiek. Jaźń to ludzka osobowość, a więc jego ego, duch i dusza. Zatem tytułowe „Jaźnie” otwierają się na indywidualną interpretację widza i stanowią pretekst do jego osobistego przeżycia.

Szczegóły

Data:
18 czerwca
Czas:
18:00 do 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/881638755520456/

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324 36 38
Email:
biuro@gaudemater.pl
Strona internetowa:
http://gaudemater.pl/

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa,śląskie42-200Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 36 38
Strona internetowa:
http://gaudemater.pl/