PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

15-LECIE THE BASTARD | ZBEER | STARCIE | KONCERT

10 grudnia, 2022 - godz. 19:00

Cześć, wspólnie z Rotten Koncerty zapraszamy na gig, który jest przystankiem na trasie koncertowej promującej najnowszy album The Bastard „Żyjesz tylko raz”. Podczas tej trasy świętować będziemy również 15-lecie istnienia zespołu! W Częstochowie będą z nami Zbeer oraz Starcie. Dziękujemy!

Kilka słów o koncercie i występujących zespołach:

DATA: 10.12.2022r.

MIASTO: Częstochowa

MIEJSCE: Klub muzyczny Meta

START: 19:00 otwarcie bram 20:00 koncert

WSTĘP: 35zł

WSPÓŁORGANIZACJA: Rotten Koncerty
https://www.facebook.com/Rotten-Koncerty-103950475324099/

THE BASTARD:

„Nasza twórczość to szeroko rozumiany punk rock nie ograniczający się do jednego nurtu (schematu) opleciony tekstami o reporterskim charakterze.
Poruszamy problemy związane z tym co się dzieje wokół nas. Przedstawiamy nasz światopogląd na różne rzeczy. Staramy się pisać teksty które odzwierciedlają nasze idee i przekonania. Nie chcemy zmieniać całego świata, chcemy pokazać ludziom, że warto walczyć o to w co się wierzy, pomimo wielu trudności jakie na co dzień spotykają wielu z nas”.
The Bastard zagrali do tej pory m.in. dwukrotnie Przystanek Woodstock scena PWK, Cieszfanów Rock Festiwal, Rock na Bagnie, Czochraj Bobra Festiwal, DIY Punx Fest i wielu innych festach. Zespół zagrał także kilkadziesiąt koncertów klubowych głównie w Polsce.
Najnowszy, szósty studyjny album „Żyjesz tylko raz” zawiera 15 premierowych utworów i powstaje także z okazji mijającego w 2022r. 15-lecia istnienia The Bastard. Cały album został nagrany i zmiksowany wspólnymi siłami wszystkich członków kapeli, głównie pod czujnym okiem, a właściwie uchem gitarzysty Grzegorza.”
https://www.facebook.com/thebastardofficial
https://www.instagram.com/thebastard_official
https://www.sklep.bastard.pl/

ZBEER:
Pierwsze wzmianki o Zbeer pojawiają się już na przełomie wieków ( XX/XXIw). Wiosną 1999, za namową Sołtysa ( M.McLaren śląskiej sceny punk), odbywa się pierwsza prooba zespołu: Sołtys – wokal, Sid – wokal, gitara, Marek – perkusja, Grooby – bas, Ader – gitara, Zelva – tańce…. Wtedy powstaje też kawałek: Alex. Niedługo potem Zbeer’y grają pierwsze koncerty, Sołtys zakłada wytwórnię Hooligan Records, i pojawia się debiutancke MC: Time to Unite. Po wydaniu płyty, zaczyna się już konkretne granie, z zespołami takimi jak: The Business, UK SUBS, Los Fastidios, Innerzia,The Forgotten, Charge 69 , BULBULATORS, The Analogs, Frontside, Horrorshow …. Wokół Zbeera zaczyna zbierać się grupa punks & skins, około 30 osób, która obstawia prawie wszystkie koncerty. Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy udało się zjednoczyć ekipy z Śląska oraz Zagłębia, co na ówczesne czasy było prawie niemożliwe. Zgrzyty jednak się pojawiły, czego efektem było opuszczenie zespołu przez Groobego, na którego miejsce wskakuje Bartek .
Zespół wydaje kolejne 2 płyty ( Tam gdzie kończy się ulica, Co mnie zabija?), tym razem już na nośniku CD. Ukazuje się też kilka składanek na których pojawiają się utwory Zbeera. W międzyczasie zespół opuszcza Ader oraz Marek, i na gitarze pojawia się Bifik ( którego zastępuje potem Zizol) , a za garami siada Pacior. Kilka lat koncertowania, i Zbeer zawiesza działalność. Jednak prawie każdy z składu, gra i tworzy dalej: Sid powołuje do życia zespół TORA TORA TORA, Marek i Bartek zakładają Booze & Glory, Grooby gra z Horrorshow, Bifik kozaczy w Skunxie, a Pacior wskakuje na bas w hardcorowym Minority.
Nadchodzi rok 2015 i chłopaki z Zbeera postanawiają znów rozpocząć krucjatę….
Nowy/stary skład to: Sid – wokal, Bartek – bas, Bifik – gitara, Zizol – gitara, Pacior – perkusja, oraz Zelva – tańce i media ….

Szczegóły

Data:
10 grudnia, 2022
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/435247052045059

Miejsce wydarzenia

Muzyczna Meta
ul. Jasnogórska 13
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
603 843 397
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia