PIĄTEK - 26 LutySOBOTA - 27 LutyNIEDZIELA - 28 Luty
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

16 Dni przeciwko przemocy ze względu na płeć

25 listopada, 2020 - godz. 00:00

Nigdy nie będziesz szła sama!
🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️🧍‍♀️
Pandemia nam nie przeszkodzi
✅25 listopada po raz IV się w Częstochowie włączymy się w działania w ramach kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” – w tej edycji zachowując zasady bezpieczeństwa przenosimy się do internetu.
23.11 godz. 18.00 DEBATA online

https://www.facebook.com/events/662044038006779
💻 23 listopada o godzinie 18.00 zapraszam na debatę, podczas której podyskutujemy wspólnie o tym, co możemy zrobić żeby zadbać o lepszy – równiejszy świat.
Jak skutecznie chronić swoje prawa i dbać o bezpieczeństwo – bo to właśnie kobiety najczęściej doświadczają przemocy domowej w wyniku której w każdym tygodniu w naszym kraju trzy z nich tracą życie.
W spotkaniu wezmą udział:
🧑🏻‍🏫 Dominika Miedzińska-Golczyk psycholog pracująca z osobami doświadczającymi różnych kryzysów życiowych, od kilku lat także z kobietami doświadczającymi przemocy. W naszym mieście prowadzi cykl spotkań/wydarzeń dla kobiet pod wspólnym hasłem „Kobiety kobietom”.
👩‍🏫 dr. hab. Edyta Widawska, prof. UŚ, ekspertka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
👩‍🏫 Magdalena Długosz-Kowalska, adwokatka, od kilku lat udziela w CCIK bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego osobom doświadczającym przemocy
👩‍🏫 Agata Wierny Pełonomocniczka Prezydenta Miasta ds. równych szans, członkini Zespółu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Wspólnie z uczestniczkami podyskutujemy i zastanowimy, co możemy, zrobić żeby w naszym mieście stworzyć jeszcze skuteczniejszy system wsparcia dla osób doświadczających przemocy oraz jakie działania należy podejmować na co dzień, żeby przeciwdziałać nierównościom i dyskryminacji.
☎️ Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany – zgłoś chęć udziału w debacie wysyłając @ na adres: kstrojec@czestochowa.um.gov.pl
🧘🏼‍♂️ 25 listopada – zaczynamy treningi z Katarzyną Jaworską w ramach przygotowania do wydarzenia „Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland” – wspólny flashmob
Udowodnimy, że nie ma rzeczy niemożliwych i da się wspólnie zatańczyć mimo tego, że osobiście się nie spotkamy: 

https://www.facebook.com/events/1063621267430754

Jak to zrobimy?
✅ Co tydzień na treningu online z Kasią Jaworską nauczymy się tego samego układu.
✅ Iwona Korgól nagra dla nas wyjątkowy podkład muzyczny.
✅ Każda z nas, która zechce podzielić się nagraniem, prześle film ze swoim wykonaniem, a z wszystkich nadesłanych nagrań złożymy jeden wspólny teledysk, który zaprezentujemy w internecie 10 grudnia – w ostatnim dniu kampanii.
🔥🔥🔥 A na Placu Biegańskiego zatańczymy w możliwym bezpiecznym terminie💃💃💃
Ponadto, na swoim FB profilu – Dominika Miedzińska-Golczyk psycholog psycholożka zorganizuje konkurs, w którym można przesyłać zdjęcia z hasłami wspierającymi Kampanię #16 Dni Przeciwko Przemocy. Zdjęcia za zgodą właścicielek mogą pojawić się wyżej wspomnianym teledysku. Szczegóły pojawią się na profilu Dominiki. Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie. Dajmy wyraz kobiecej jedności, wsparcia i mocy!
Zapraszam, zróbmy to razem💪💄💪

Szczegóły

Data:
25 listopada, 2020
Czas:
00:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/3180056842100057/

Miejsce

ONLINE