PIĄTEK - 21 StyczniaSOBOTA - 22 StyczniaNIEDZIELA - 23 StyczniaWOŚP Program 2022
  • Koncert Kortez Kwadro Tour / Częstochowa / 19.04.2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

196. Rowerowa Środa z Decathlon Częstochowa Poczesna

12 stycznia - godz. 17:30

Po śniegu śladu w zasadzie nie ma​,​ ale zima przypomina o sobie dość niską temperaturą. Nie jest to jednak powód​,​ by zawiesić rowery na kołek i całkowicie przerzucić się na trenażery 😉
Spotykamy się o 17:30 na Placu Biegańskiego i ruszamy na dość prostą​,​ nieco ponad 40 km pętelkę po okolicy. Projekt trasy​,​ z możliwością pobrania w formacie .gpx​,​ dostępny jest pod linkiem: https://www.plotaroute.com/route/1786468?units=km
Ci którzy będą mieli życzenie mogą jechać szybciej​,​ ale przy takiej pogodzie zdecydowanie lepiej pojechać nieco bardziej zachowawczo 🙂 Dlatego jeżeli zajedzie taka potrzeba​,​ podzielimy się na mniejsze grupki 🙂
UWAGA! Żeby wyjść na przecie oczekiwaniom osób początkujących i wszystkich tych​,​ którzy jeżdżą tempem bardzo rekreacyjnym​,​ planujemy rozszerzyć inicjatywę Rowerowych Śród w sezonie wiosennym i letnim. Specjalnie dla tych osób powstanie odrębna grupa​,​ która jeździć będzie prostszą i krótszą kreską​,​ którą prowadzić będzie odrębna osoba.
My jeździć będziemy dalej jak dotychczas – tj. umowny podział na grupę treningową​,​ w której można jechać na limicie oraz tą nieco wolniejszą gdzie będzie można w czasie jazdy chwilę pogadać. Jeżeli dobijemy do sufitu własnych możliwości​,​ zawsze można puścić korby i poczekać na grupę jadącą nieco wolniej. Trudność i długość trasy dobierana będzie adekwatnie do pory roku i warunków atmosferycznych.
Docelowo wszyscy kończyć będziemy w jednym miejscu 🙂
Weźcie też coś na przebranie jeśli planujecie po wszystkim integracje 🙂 O kaskach chyba wspominać nie trzeba​​,​​ bo to podstawa!
Żeby zadowolić jak największą liczbę pasjonatów dwóch kółek przewidujemy podział na jadącą w wysokim tempie grupę treningową oraz grupę jadącą w tempie umiarkowanym​​​​,​​​​ która podczas jazdy lubi wymienić też kilka zdań między sobą. Wszyscy na końcu lądujemy na spotkaniu integracyjnym​​​​,​​​​ na którym wszyscy są mile widziani​​​​,​​​​ ale nikogo nie przymuszamy 😃
—–
Dla chętnych dwie grupy:
👉 grupa treningowa 🔥 Tutaj zawsze możesz liczyć​​​​,​​​​ że koledzy będą się nawzajem nakręcać​​​​,​​​​ zatem tętno skoczy prawdopodobnie nie raz 😉
👉 grupa druga 👼 Jeśli przyjemność z jazdy przedkładasz nad trening​​​​,​​​​ ta grupa jest dla Ciebie. Oglądajcie się na siebie​​​​,​​​​ żeby nikt nie został sam.
Liczysz na solidny trening​​​​​,​​​​​ czy chcesz się po prostu przejechać w gronie pozytywnie zakręconych osób? Bez względu na motywację​​​​​,​​​​​ dołącz do Nas! Im będzie Nas więcej,​​​​ tym łatwiej będzie dobrać grupę adekwatną do Twoich preferencji!
—–
Podstawowe zasady:
1) zadbaj o to, żeby Twój rower był sprawny technicznie!
2) zawsze weź kask i oświetlenie. Bez względu na to czy dzień jest długi, czy krótki, zawsze może wydarzyć się coś, co spowoduje, że wrócimy po ciemnicy.
3) warto mieć ze sobą podstawowe narzędzia naprawcze oraz zapasową dętkę. Co prawda zwykle możemy liczyć na wzajemną pomoc, ale najlepiej samemu być gotowym na wszystko.
4) to czy jedziemy w jednej, czy w dwóch lub więcej grupach oraz jakie mamy tempo, zależy od tego jak jadą uczestnicy. To WY tworzycie Rowerowe Środy i to WY wpływacie na ich klimat! Część osób liczy na solidny wycisk i trudno mieć do nich o to pretensje. Chcą? Niech jadą! Reszta może kręcić swoje i cieszyć się klimatem kapitalnej wycieczki! Pamiętajcie, żeby z góry jasno określić czego oczekujecie i zakomunikować pozostałym. Jeśli decydujesz się gonić czołówkę, nie mniej pretensji, kiedy odpadniesz.
5) wgraj sobie ślad .gpx przed startem. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nigdy nie zabłądzisz!
6) po jeździe mamy spotkanie integracyjne. Z uwagi na to warto zabrać ze sobą jakieś suche ciuchy na zmianę.

Szczegóły

Data:
12 stycznia
Godzina:
17:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/772052154187636/

Miejsce wydarzenia

Plac Władysława Biegańskiego
Plac Władysława Biegańskiego
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map