PIĄTEK - 30 PaździernikaSOBOTA - 31 PaździernikaNIEDZIELA - 1 Listopada
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

26.09 – koncert zespołu Besides – Muzyczna Meta – gość Sławek Krzanowski

26 września - godz. 19:00 do 23:00

Zespól Besides*, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną Bystanders. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) – album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.
Płytę promują dwa single: “Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz “Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.
Premiera albumu “Bystanders” odbyła się na 27.01.2020.
Link do “Bystanders” na platformach streamingowych – https://id.ffm.to/bystanders
Link do “Bystanders” na You Tube – https://youtu.be/P8AquRwPW9Q
Link do strony zespołu – http://www.besides.pl/en/home/
*Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show ? Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).
Besides wydał do tej pory dwa albumy “We were so wrong” i “Everything is”, świetnie przyjęte przez fanów i krytykę. “Bystanders” jest ich trzecią płytą studyjną.
Skład:
Piotr Świąder – Kruszyński: gitara
Janusz Binkowski: gitara
Paweł Kazimierczak – gitara
Artur Łebecki: bas
Bartłomiej Urbańczyk: perkusja
Przed Besides wystąpi Sławek Krzanowski
Wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz
tekstów. W przeszłości związany z zespołami Lord oraz Lumines. Obecnie działający jako artysta solowy. Melodyjne piosenki, osobiste teksty, specyficzna muzyczna wrażliwość to znaki rozpoznawcze muzyka z Brzeszcz. W 2019r. ukazał się pierwszy singiel pt. ,,Do połowy” . Pozwolił on zakwalifikować się do ogólnopolskiego programu dla artystów ,, Tak Brzmi Miasto” – inkubator. Piosenka pojawiła się w wielu lokalnych rozgłośniach radiowych, zajęła także pierwsze miejsce w grudniowym podsumowaniu audycji ’’Będzie Głośno!” w radiowej Czwórce. Występy solowe to nowa, rozwojowa formuła, kolejny krok na artystycznej drodze. Wokal, gitara wspierane komputerem oraz syntezatorem, niebanalne piosenki, wszystko to składa się na niecodzienny klimat koncertów.
https://www.youtube.com/watch?v=nKt8TeKDD84
19:00 otwarcie klubu
20:00 start
ceny biletów – 30 zł przedsprzedaż/ 40 zł w dniu koncertu
Przedprzedaż prowadzona w klubie

Szczegóły

Data:
26 września
Czas:
19:00 do 23:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/659857014912969/

Miejsce

Muzyczna Meta
ul. Jasnogórska 13
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
603 843 397
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/MuzycznaMeta/