PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aktorka. Komedia inna niż wszystkie | Spektakl

27 listopada, 2022 - godz. 18:00

A gdyby tak usadzić widzów u Was w domu i pokazać im waszą codzienność? Wyszłaby z tego pewnie świetna komedia! W „Gąsce” wybitnego Nikołaja Kolady aktorzy prowincjonalnego teatru, ludzie tacy jak my, zwyczajnie kochają się, dąsają, zazdroszczą, plotkują i marzą, że ich czas jeszcze nadejdzie – snują swój niepowtarzalny TEATR.

Bilety od 70zł – Aktorka. Komedia inna niż wszystkie | Spektakl

Ach, wyrwać się ze swojej codzienności, zrobić coś wielkiego i porwać się na szczyt! Przecież na to zasługujemy! Przyjechała nagle, nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co – Gąska! Głupia gęś! Nie wyróżnia się niczym szczególnym – ale jest młoda! Jej młodość wyzwala lawinę emocji i zdarzeń. Fiodor, Ałła, Wasilij, Diana – przeglądają się w niej jak w migoczącym lustrze wody.

I jest to dla nich co najmniej irytujące! Teraz mogą albo pogodzić się w utratą marzeń, albo dalej żyć iluzją. Każdemu wolno marzyć! A jeśli czas upływa, a marzenia się nie realizują? Przyjmij to z godnością, bo każdy wiek ma swoje prawa i swoją urodę.

Młodość jest pociągająca, ale przecież ta głupia gęś też się kiedyś zestarzeje! Mistrzowsko napisana farsa, brawurowo miesza teatralne konwencje, iskrzy się dowcipem. Również wymagający widz znajdzie w tym przedstawieniu intelektualną satysfakcję, odnajdując echa rosyjskich dramatów.

Nikołaj Kolada zna się na ludzkiej naturze jak mało kto, precyzyjnie charakteryzuje postaci swojej sztuki. W naszym przedstawieniu wcielają się w nie gwiazdy teatralne polskich scen. Gwarantujemy mądrą zabawę w towarzystwie ulubionych aktorów! Zapraszamy na „Gąskę”! Obsada: Agnieszka Warchulska, Tadeusz Chudecki, Hanna Kochańska, Bartosz Waga, Dominika Sakowicz.

Szczegóły

Data:
27 listopada, 2022
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://bit.ly/3JHH8Be

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map