PIĄTEK - 23 PaździernikaSOBOTA - 24 PaździernikaNIEDZIELA - 25 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aleksander Wierny. Spotkanie autorskie online

11 września - godz. 19:00 do 21:00

“Wiersze, które zaszły mi za skórę. Piękna i wzruszająca książka, dzięki której mogłam zobaczyć na nowo znane mi krajobrazy. Aleksander Wierny zdobywa miasto nie gorzej niż Douglas Dunn, który pisał o Terry Street w Hull czy Michael Longley opowiadający o Lisburn Road, łącząc codzienne obserwacje spacerowicza z metafizyką. Przekonajcie się sami, co chowa Częstochowa.”
~ ~ ~ Wioletta Grzegorzewska
“Jestem ze świętego miasta… Czuję to, chociaż od dawna w nim nie mieszkam. Tu znam każdy kąt od Rakowa przez Liceum Sienkiewicza, po Aleje. Tu wracam do rodziny, przyjaciół i „grzechów młodości”. Częstochowa jest ze mną w trasach i salach koncertowych, jest na mojej bluzie, bo częstochowianinem nie jestem tylko z urodzenia, ale i z wyboru. Kiedyś razem z kolegami z Habakuka nagraliśmy kawałek „Miasto” i właśnie w tym tomiku Olka Wiernego, poczułem ten specyficzny klimat Częstochowy. Biorę go do ręki i drga mi serducho czułością…”
~ ~ ~ Muniek Staszczyk
Aleksander Wierny urodził się (w 1973 r.) i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje w Sygontce. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Kiedyś – dziennikarz prasowy i telewizyjny w lokalnych redakcjach, dziś – urzędnik. Wydał prozę gatunkową – kryminały “Światło” (Erica, 2009) i “Teraz” (Oficynka, 2012) , horror “Krew i strach” (Oficynka, 2015) oraz autobiograficzną prozę “Matka mojego dziecka” (Nowy Świat, 2003). W 2019 roku ukazała się jego debiutancka książka poetycka “Sygontka” (Stowarzyszenie Żywych Poetów, 2019), nominowana do Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku – ORFEUSZ. Wydana w tym roku przez Fundację Duży Format “Częstochowa” to jego drugi tom poetycki.
Spotkanie poprowadzi Łukasz Suskiewicz, prozaik, który ostatnio wydał zbiór opowiadań „Mikroelementy”, mieszka w Częstochowie.
• ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ •
Spotkanie autorskie jest wydarzeniem online. Oznacza to, że będzie transmitowane na żywo w Internecie.

Szczegóły

Data:
11 września
Czas:
19:00 do 21:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/318863205887125/

Miejsce

ONLINE