PIĄTEK - 1 PaździernikaSOBOTA - 2 PaździernikaNIEDZIELA - 3 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

AMPERA – koncert na Starym Rynku w Częstochowie

10 września - godz. 20:00

AmperA to czterech indywidualistów tworzących zespół od 2012 r. – wokalista (Jakub Bociąga), dwóch gitarzystów (Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa) oraz perkusjonista (Mateusz Nienartowicz).
Muzyka Ampery to połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych przedstawiona w akustycznych aranżacjach, z domieszką lekkiego pazura gitary elektrycznej. Zespół nie ogranicza się do tworzenia w jednym, sprecyzowanym stylu muzycznym. Utwory Ampery czerpią z rocka, bluesa, reggae, country, muzyki pop i nie tylko. Doświadczenie muzyczne gitarzystów sprawia, że aranżacje są przemyślane i dopracowane, szczególnie pod kątem akustycznego grania. Instrumenty perkusyjne wnoszą wiele do warstwy rytmicznej muzyki, ale nie zagłuszają tego co Amperę cechuje najmocniej, czyli przekazu jaki kryje się w piosenkach. Teksty często nawiązują do podróży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie.
W swoim dorobku AmperA ma jedno oficjalne wydawnictwo jakim jest płyta „4Strony” skupiająca najlepszy dotychczasowy dorobek grupy. Oprócz płyty zespół zrealizował także trzy teledyski. Również w tym wypadku zastosowano niecodzienne i nietuzinkowe rozwiązania. Teledysk do „Hej, to ja” został nagrany w komorze bezechowej krakowskiej AGH i jest poprzeplatany fragmentami reportaży telewizyjnych. Obraz został zrealizowany przez docenianego reżysera Pawła Maślonę i utalentowanego operatora Cezarego Stoleckiego. Klip do „Mojej identyfikacji” to animacja poklatkowa złożona z setek zdjęć połączonych w jeden obraz przez Natalię Krawczuk z łódzkiej filmówki. Z kolei najnowszy dorobek w postaci teledysku do „Chudego” to animowana kreskówka narysowana przez studentkę Martę Frączak.
Link do klipu „Hej to ja !” : https://www.youtube.com/watch?v=FLX9vSC3Xw4
Link do klipu „Moja Identyfikacja” : https://www.youtube.com/watch?v=MAcl-bJk-_w
Link do klipu „Chudy” : https://www.youtube.com/watch?v=oTnDOIprn24

Szczegóły

Data:
10 września
Czas:
20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/427351788712981

Miejsce

Stary Rynek, Częstochowa
Stary Rynek, Częstochowa
Częstochowa,
+ Google Map