PIĄTEK - 26 ListopadaSOBOTA - 27 ListopadaNIEDZIELA - 28 Listopada
  • Kabaret STAND UP Igor Kwiatkowski – w premierowym programie – Tylko śmiech nas ocali




Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Animal – Dzień bez futra

25 listopada - godz. 16:00

25 listopada obchodzony jest „Dzień bez futra” – to doskonała okazja, by przedpremierowo obejrzeć film „Animal”.
„Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.
W promocję filmu włączyły się WWF, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Polski Klub Ekologiczny, Ogrody Zoologiczne, biblioteki oraz Centra Doskonalenia Nauczycieli. Wraz z Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym , Fundacją DODO i dystrybutorem Best Film przygotowaliśmy prelekcję do filmu, która z pewnością uatrakcyjni seans.
Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.
„Animal” to film, który powinno się obejrzeć w kinie, zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na bardzo emocjonalną narrację. Ten film nie tylko podsumowuje obecną sytuację, lecz także zwiększa świadomość widzów. „Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt, który bardzo różni się od tego świata, który znają, czyli swoich coraz bardziej zamkniętych miejskich środowisk. Autorzy nakręcili sceny krajobrazów, zwierząt i ekosystemów z myślą o dużym ekranie w sposób wywołujący silne emocje. Ścieżka dźwiękowa przeniesie nas do dżungli, na step albo do gospodarstwa wiejskiego…

Szczegóły

Data:
25 listopada
Godzina:
16:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2087129411452023/

Miejsce wydarzenia

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.okf.czest.pl