PIĄTEK - 10 GrudniaSOBOTA - 11 GrudniaNIEDZIELA - 12 GrudniaPROPOZYCJE SYLWESTROWE
  • Polska Noc Kabaretowa – Hala sportowa Częstochowa 07.10.2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Antoni Krupa & Radek Kopeć koncert

19 listopada - godz. 19:00 do 22:00

Zapraszamy na wieczór bluesa i rockowych ballad w wykonaniu duetu Antoni Krupa (śpiew, gitara, harmonijka ustna) i Radek Kopeć (gitara) do Klubu Muzycznego Klimaty (Restauracja Klimaty, Częstochowa, ul.Wieluńska 6) w piątek, 19 listopada 2021 r. o godzinie 19:00. W programie utwory autorskie oraz covery takich artystów jak Rolling Stones, Jimi Hendrix, Bob Dylan, Leonard Cohen, Free, Traffic, Jethro Tull. Gościnnie na harmonijce zagra Władysław Pękała.
Sylwetki artystów
Antoni Krupa – dziennikarz, publicysta, kompozytor, muzyk. W latach 1968-1972 grał w Jazz Band Ball Orchestra nagrywając z tym zespołem płytę dla niemieckiej wytwórni Metronom. W latach 1972-1975 grał z Markiem Grechutą w zespole WIEM, nagrywając z nim płytę „Magia Obłoków”.
Od 1977 r. związany z Radiem Kraków, gdzie prowadzi autorskie audycje muzyczne: „Radiowy Jazz Club Helikon”, „Alternatywna Lista Przebojów”, „Pociąg do muzyki”, „Songi, Bluesy i Ballady”. Jest również autorem audycji publicystyczno-muzycznych, reportaży oraz twórcą muzyki do słuchowisk radiowych. Rozmówcami jego licznych wywiadów byli m.in. Gordon Haskell, Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Enrico Rava, Pati Yang. Zdaniem Jacka Cygana (i nie tylko) „radiowe słowo Krupy oprócz znaczenia ma niepowtarzalne brzmienie czyli tak zwany sound, klimat i tajemnicę. Te przymioty przyciągają do Radia Kraków rzesze słuchaczy”.
Produkował płyty wybitnych polskich jazzmanów, m.in. Zbigniewa Seiferta, Janusza Muniaka, Adama Kawończyka. Opracował antologię festiwalu „Jazz Juniors” oraz cykl audycji publicystyczno-historycznych „Historia krakowskiego jazzu” (40 odcinków emitowanych w Radiu Kraków). Współtworzył muzykę do spektaklu w reżyserii Tadeusza Malaka „Ziemia jałowa” wg T.S. Eliota, wystawianego w Teatrze STU.
W styczniu 2009 roku, nakładem Wydawnictwa Dworek Białoprądnicki, ukazała się książka Antoniego Krupy „Miasto błękitnych nut… czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko…”, która w maju 2009 r. została uznana Krakowską Książką Miesiąca. W 2010 roku jej autor uhonorowany został nagrodą Grand Prix Jazz Melomani (zwaną Jazzowym Oskarem), przyznawaną przez Łódzkie Stowarzyszenie Jazzowe „Melomani”, w kategorii: Dziennikarz Roku.
Ważne miejsce w życiu Antoniego Krupy zajmuje bezpośrednia działalność muzyczna. Poza tym, że jest wykładowcą historii jazzu na Wydziale Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, wiele koncertuje i nagrywa. Współpracował jako instrumentalista lub wokalista m.in. z Jarosławem Śmietaną, Markiem Stryszowskim, Ryszardem Styłą, Kazimierzem Jonkiszem, Janem Bezuchą, Pawłem Jarzębskim, Bronisławem Suchankiem. Znane i lubiane w całej Polsce są jego klubowe występy w towarzystwie młodych wybitnych artystów z krakowskiego środowiska muzycznego.
Jednym z nich jest Radek Kopeć – gitarzysta (multinstrumentalista), kompozytor, aranżer i muzyk sesyjny.

Szczegóły

Data:
19 listopada
Godzina:
19:00 do 22:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/423643226031147

Miejsce wydarzenia

Restauracja Klimaty
Wieluńska 6
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.restauracjaklimaty.pl/