PIĄTEK - 24 MarcaSOBOTA - 25 MarcaNIEDZIELA - 26 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Arek Skolik Jazz Night i Marcin Pater

24 marca - godz. 20:00

Jazzowe wibracje na wibrafon światowego formatu! Tym razem Arek Skolik na jazzową noc zaprosił Marcina Patera, rewelacyjnego wibrafonistę, trębacza Pawła Palcowskiego i Filipa Hornika – kontrabasistę.

Zapraszamy 24 marca 2023 r. godz. 20.00
Galeria 4 Arte, Częstochowa, 1 Maja 27

Rezerwacja miejsc przy stolikach z lampką dobrego wina: tel.+48 660 197 222 lub messengerem

Bilety: 60 zł w przedsprzedaży i 80 zł w dniu koncertu

Przedsprzedaż biletów do czwartku 23 marca 2023:
bilet 60 zł – płatność na konto Galerii:
PKO BP nr 41 1020 1664 0000 3602 0656 8846

Do zobaczenia! A jeśli macie ochotę poczytać o naszych artystach – parę słów o nich – poniżej 🙂

Arka Skolika – Mistrza Perkusji przedstawiać na pewno nie wypada – od lat jest notowany w czołówce polskich perkusistów nurtu muzyki jazzowej, muzyki improwizowanej (i nie tylko). Tym razem zaprosił do wspólnego koncertu nieco młodszych kolegów

Marcin Pater to wirtuoz wibrafonu, laureat wielu prestiżowych nagród, m.in.: Grand Prix Jazz Juniors oraz konkursu Jazz nad Odrą, dzięki któremu doszło do jego muzycznego spotkania z Leszkiem Możdżerem Młody wibrafonista posiada naturalny temperament lidera, swobodnie kieruje na scenie nawet największymi osobowościami muzycznymi, narzucając zdarzeniom ton i barwę. Dysponuje niezwykłą wyobraźnią, komponując utwory o nieregularnych metrach, bardzo trudne wykonawczo, a jednocześnie przyjazne dla słuchacza – tak pisze o nim Joanna Pieczykolan i Leszek Możdżer .
Marcin Pater – wibrafonista, perkusista, kompozytor. Jest absolwentem klasy wibrafonu prowadzonej przez prof. Bernarda Maseli na wydziale jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie muzyk jest liderem zespołu ,,Marcin Pater Trio” oraz stałym członkiem zespołu ,,Early Birds”, z którym ma na swoim koncie debiutancki album ,,Świt”. Jest laureatem wielu konkursów, między innymi w 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu ,,International Percussion Festival” odbywającego się w Montebello Della Battaglia (Włochy), tego samego roku zdobył drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu DRUMFEST w Opolu. W 2017 roku został wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach oraz zdobył I miejsce na konkursie improwizacji jazzowej w ramach festiwalu Jazz Baszta Festival 2017 w organizowanego w Czchowie.

Paweł Palcowski – trębacz, wykładowca, doktorant i absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz ze swoim kwintetem wydał autorską płytę „Old Fashioned Mood”, która spotkała się z licznymi dowodami uznania (np. pierwsze miejsce na listach przebojów sklepu DiskUnion w Tokyo, Debiut Roku 2019, oraz 9. miejsce w rankingu polskich płyt roku 2019 w Audycji Polskiego Radia Adama Dobrzyńskiego). Współpracował i grał z największymi polskimi i światowymi muzykami jazzowymi, m.in.: Ron Carter, Ed Cherry, Mike Moreno, Jamie Cullum itp. Laureat wielu festiwalowych nagród zdobytych w różnych składach.

Filip Hornik – kontrabas najmłodszy w składzie muzyk od kilku lat aktywny na scenach polskich, absolwent (2021) Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Szczegóły

Data:
24 marca
Godzina:
20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/758785342211211

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map