Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Boże Ciało – EDKA w Częstochowie

13 października - godz. 20:30 do 22:30

Po raz czwarty obchodzimy święto kina !
“Boże Ciało” 13.10, godz. 20:40
Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…
___________________________________________________
Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Artystycznych (CICAE) wprowadziło do kalendarza Europejski Dzień Kina Artystycznego, którego pierwsze obchody odbyły się 9 października 2016. Począwszy od 2016 roku Europejski Dzień Kina Artystycznego jest obchodzony co roku, w drugą niedzielę października.
Europejski Dzień Kina Artystycznego zwraca uwagę zarówno na film jako dziedzinę sztuki, jak i miejsce, czyli kino. Święto dotyczy zarówno filmu jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.
Celem Europejskiego Dnia Kina Artystycznego jest promowanie wysokiej wartości europejskich filmów, które odzwierciedlają kulturową, społeczną i językową różnorodność kontynentu w bardzo szczególny sposób, ale także sprawiają, że kino, zwłaszcza filmy artystyczne, stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla młodszych pokoleń. Do świętowania różnorodności kinematografii europejskiej przyłączyło się ponad tysiąc kin.
Zapraszamy do wspólnego świętowania 4. Europejskiego Dnia Kina Artystycznego! Przygotowaliśmy dla Państwa :
pokazy przedpremierowe, prelekcje, drobne upominki, zabawy dla najmłodszych.
PROGRAM:
11:00 TRZY ORZESZKI DLA KOPCIUSZKA
14:00 SYNONIMY
16:30 MŁODY AHMED przedpremiera!
18:20 BÓG ISTNIEJE, A JEJ IMIĘ TO PETRUNIA przedpremiera!
20:40 BOŻE CIAŁO

Szczegóły

Data:
13 października
Czas:
20:30 do 22:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/250330989195681/

Miejsce

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.okf.czest.pl