PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czeskie Górki Wycieczka szosowa

20 maja - godz. 07:00

Wiosna w pełni 💚, dzień długi ⏳️ – pora zatem na nowe przygody! W sobotę 📆 20/05/2023 r. proponujemy 150 km wypad szosowy w Beskid Morawsko-Śląski. Zbiórka o ⏰️ 7:00 pod 📍 Fabrykarowerow.com skąd ruszymy w okolice Ostravy. Transport 🚗🚙 własnym środkiem lokomocji z możliwością przewozu kolarzówek* (ilość ściśle ograniczona).

Sam udział jest nieodpłatny, ale koszty transportu i przewozu rowerów trzeba będzie ponieść we własnym zakresie 💰, tak jak i wszelkie opłaty parkingowe. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt, żeby za wczasu zorganizować się logistycznie, tak aby nikt nie zjawił się na zbiórce nie mając transportu lub możliwości przewozu roweru.

Zbiórka:
📆 20/05/2023 r.
📍 Fabrykarowerow.com
⏰️ 7:00
🚩150 km / ok. 3000 m w pionie.

Rower 🚲: rower szosowy. Zaleca się wyposażenie roweru w oświetlenie 🔦, co najmniej sygnalizacyjne. Warto zabrać ze sobą podstawowe narzędzia serwisowe 🔧, zapasową dętkę i pompkę podręczną! Dobrze mieć ze sobą również drobne lub kartę (w przypadku Czech walutą jest korona!)

Trudność trasy 🥵: 8/10 – trasa górzysta z dużą liczbą przewyższeń.

Minimalna kondycja 🦵: 7-8/10

Zasady 📝: poruszać się będziemy w grupie (grupach) po drogach publicznych, w otwartym ruchu ulicznym. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i kolegów/koleżanek z grupy – bądźmy odpowiedzialni i przewidywalni.

Regulamin ustawek:

• Jeżdżąc w grupie należy bezwzględnie pamiętać o prawidłowej komunikacji! Sygnalizowanie zagrożeń na drodze jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich! Dziura na drodze, zbliżający się samochód, przeszkoda do ominięcia, próg zwalniający – wszystko to należy pokazać standardowym gestem kolegom i koleżankom znajdującym się za naszymi plecami. Zwykle czyste pole widzenia mają tylko osoby znajdujące się na czele. Jadący za ich plecami skazani są na komunikaty! Nie wiesz jakim gestem sygnalizuje się konkretne zagrożenie? Zapytaj, uzyskasz odpowiedź, bo są to gesty powszechnie przyjęte grupach kolarskich.

• Poruszamy się w otwartym ruchu ulicznym, dlatego też obowiązują nas przepisy Prawa o Ruchu Drogowym. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, nawet jeśli traktowana jest bardziej jak trening, a życie i zdrowie jest najważniejsze. Nikt nie rozdaje medali, chyba że tych na Stravie

• Zalecamy jazdę w parach lub gęsiego. Im zmiany są mniej chaotyczne tym lepiej. Prosimy o zmiany systematyczne i przewidywalne. Jeżeli zajedzie taka potrzeba prowadzący powinni popuścić korby, aby nie pozwolić na odpadniecie z grupy pojedynczych osób, chyba że na starcie utworzy się jeszcze jedną grupę. Innymi słowy, chodzi o to, aby nikogo nie zostawić poza grupą.

• Jadąc parami należy pamiętać, aby trzymać tempo kolegi/koleżanki obok. Jeśli widzimy, że kolega/koleżanka nie może utrzymać naszego tempa zwalniamy do jego prędkości lub schodzimy ze zmiany. Schodzenie ze zmiany w jeździe parami wygląda następująco: osoba jadąca po stronie lewej, po upewnieniu się, że nie stwarza zagrożenia zjeżdża do osi jezdni. Osoba jadąca po prawej stronie robi to analogicznie zjeżdżając do krawędzi jezdni. Można również dać znać gestem osobom znajdującym się za plecami, że mogą objąć prowadzenie. Jazda na czele jest zawsze najbardziej wymagająca, więc ze zmiany należy zejść w momencie, w którym czujemy, że słabniemy, tak żeby nie mieć później problemu ze złapaniem koła na końcu grupy.

• Jadąc gęsiego ze zmiany schodzimy zjeżdżając do osi jezdni po uprzednim upewnieniu się, że nie stwarzamy zagrożenia!

• Wychodząc na zmianę nie robimy zrywów, tj. nie przyśpieszamy gwałtownie! Jeżeli już chcemy nieco przyśpieszyć tempo grupy rozpędzamy się systematycznie i powoli, w taki sposób, aby osoby, które dopiero co zeszły ze zmiany miały możliwość złapać koło!

• Grupa wjeżdżając w zakręty lub skrzyżowania (w tym te, które wymagają zatrzymania „STOP!”!) działa na zasadzie sprężyny, tj. osoby które dojeżdżają jako pierwsze do zakrętu po jego pokonaniu już mają prędkość właściwą, kiedy ostatni dopiero dohamowują przed zakrętem. Powoduje to konieczność szybkiego zrywu po zakręcie w celu dogonienia tych, którzy już są rozpędzeni i grozi rozerwaniem grupy! Jest to zjawisko niepożądane. Pamiętajcie zatem o tym, żeby po wyjściu za zakrętu napędzać się płynnie i systematycznie, bez gwałtownych przyśpieszeń, tak aby osoby znajdujące się na końcu grupy miały możliwość utrzymać koło

• Wszystkie grupy (o ile powstanie ich wicęcej niż jedna) poruszają się po z góry znanym i ustalonym śladzie! Ślad dostępny do pobrania w formacie .gpx. Prosimy, aby żadna grupa na własną rękę nie zmieniała śladu skracając sobie dystans! Jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób, które odpadły z grupy i jadąc solo czekają na to, aż złapie je grupa znajdująca się za ich plecami. Dystans trasy dobierany jest adekwatnie do długości dnia. Najdłuższych tras należy spodziewać się w okolicy przełomu czerwca i lipca.

• Na zbiórkę należy przyjechać bezwzględnie na sprawnym technicznie rowerze!

• Jazda w kasku jest mile widziana i oczekiwana, pomimo, że prawo do tego nie obliguje. Nie chcemy mieć podczas wyjazdu żadnych przykrych niespodzianek.

• Zabranie podstawowych narzędzi serwisowych (tj. łyżki, pompka) oraz zapasowej dętki nie jest obowiązkowe, ale raczej zdroworozsądkowe. Może się zdarzyć, że nie będzie miał Nas ktoś poratować podczas awarii, a wtedy czeka nas długi marsz do domu lub konieczność znalezienia transportu na własną rękę.

• Nie ma zabezpieczenia medycznego. Każdy jedzie na własną odpowiedzialność i ryzyko. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć po uprzednim okazaniu zgody od rodziców lub opiekunów prawnych. Pamiętajcie, że wszyscy po jeździe musimy wrócić do codziennych obowiązków, zatem należy zachowywać się odpowiedzialnie, zdroworozsądkowo i przewidywalnie! Nie robimy gwałtownych manewrów. Zabrania się także jazdy na zakładkę, z uwagi na ryzyko kraksy!

• Oświetlenie, przynajmniej sygnalizacyjne, zawsze bierzemy ze sobą – nawet podczas najdłuższych dni. Po drodze zawsze może przytrafić się awaria lub inna okoliczność, która może spowodować opóźnienie w powrocie do domu. Brak oświetlenia stwarza zagrożenia utraty zdrowia lub życia nie tylko pojedynczego kolarza, ale całej grupy!

• Jeżeli na starcie ustalimy miejsce postoju na uzupełnienie bidonów, to tam należy się zatrzymać! Nieakceptowalne są sytuacje, gdy nie zatrzymujemy się w wyznaczonym miejscu pomimo wcześniejszego umówienia. To właśnie w tych miejscach może zdarzyć się, że ktoś będzie wypatrywał grupy po odpadnięciu. Są to punkty zborne.

• Jazda na rowerze to nie tylko sport! To także budowanie więzi społecznych! Po wspólnej jeździe w Pubie Sportowym Fabryka Rowerów odbywać się będzie spotkanie integracyjne. Dla uczestników ustawek przewidziane są specjalne rabaty na posiłki i napoje. Spotkanie absolutnie nie jest obowiązkowe, ale lubimy czasem odetchnąć po trasie, uzupełnić kalorie i płyny, pogadać na luzie. Nie trzeba się też bać o brak miejsca na „zaparkowanie” swojego sprzętu! Wszak to miejsce stworzone przez kolarzy dla kolarzy!

Przypominamy, że udział w wydarzeniu jest jednoznaczny ze zgodą ✅️ na publikację zdjęć zrobionych podczas wydarzenia na mediach społecznościowych organizatora.

To chyba wszystkie najważniejsze zasady. Do zapoznania i zastosowania. 

Szczegóły

Data:
20 maja
Godzina:
07:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1924579531236924

Miejsce wydarzenia

Pub sportowy, kręgielnia Fabrykarowerow.com
Drogowców, 12 42-200 Częstochowa + Google Map