PIĄTEK - 23 PaździernikaSOBOTA - 24 PaździernikaNIEDZIELA - 25 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Częstochowa dla Sprawiedliwości Klimatycznej – Pokaz filmowy w OKF Iluzja

25 września - godz. 12:30 do 14:45

25 września młodzi na całym świecie będą strajkować, by sprzeciwić się bierności rządów światowych wobec kryzysu klimatycznego. Bądź z nami!
Fridays for Future zaleje ulice dziesiątek państw. Mobilizacja 25 września odbędzie się również w wielu miastach w Polsce. Wszyscy razem wyjdziemy ze szkół, by domagać się sprawiedliwości klimatycznej na całym świecie.
Tym razem chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka. Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami, a rządzący, w pełnej ignorancji konsekwencji swoich działań, skazują mieszkańców coraz większej liczby miejscowości na brak wody w kranach latem. Polskie społeczeństwo musi zyskać świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy, by zawalczyć o sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla naszego, i przyszłych pokoleń.
Z racji zagrożenia związanego z COVID-19 zdecydowaliśmy odbyć ten strajk w formie bezpłatnego pokazu filmowego, umożliwiającej jednoczesne zadbanie o bezpieczeństwo Częstochowian i Częstochowianek, jak i przekazanie wiedzy na temat przyczyn, i skutków zmiany klimatu, oraz tego, jak działa i czym zajmuje się nasz ruch.
Ponadto przygotowaliśmy i przygotowałyśmy na ten dzień niespodziankę o której dowiecie się już wkrótce!
Darmowy pokaz odbędzie się w piątek 25 września o godzinie 12:30 w Kinie Studyjnym OKF Iluzja przy Alei Najświętszej Maryi Panny 64, gdzie zadbamy o bezpieczeństwo uczestników poprzez rozmieszczenie miejsc w odpowiedniej odległości oraz zapewnienie płynów do dezynfekcji rąk.
Obejrzymy wielokrotnie nagradzany i doceniany przez widzów polski film „Punkt Krytyczny. Energia Odnowa”.
Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=9eb4GRvgih4
Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
25 września
Czas:
12:30 do 14:45
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/333362977985903/

Miejsce

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.okf.czest.pl