Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Częstochowa Folk Fest vol.1

18 października - godz. 20:00 do 23:30

***przedsprzedaż będzie uruchomiona w najbliższych dniach***

Zapraszamy na pierwszą edycję wyjątkowej imprezy w stylu folkowym!
Na rozgrzewkę warsztaty z tradycyjnych tańców słowiańskich, nordyckich i bałkańskich organizowane przez mistrzów tańca tradycyjnego z Polski i Białorusi, przy muzyce na żywo. Warsztaty to świetna okazja dla wszystkich uczestników do zapoznania się z podstawowymi krokami tanecznymi oraz do wspólnego zintegrowania się.

Po krótkiej rozgrzewce tanecznej zapraszamy na koncert naszej rodzimej harfiarki – Joanny Kamińskiej. Gwoździem wieczoru będą goście z Białorusi – Katsiaryna Mankevich i Yauheni Charkasau, którzy przygotowali dla Was repertuar tradycyjnego folku Białoruskiego i nie tylko!
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do bliższego poznania artystów. Nastawiajcie się na wieczór pełen energii, tradycji i uśmiechów!
Impreza jest otwarta dla osób w każdym wieku, zachęcamy również całe rodziny do przyjścia i wspólnej zabawy 😊 Nie może Was zabraknąć, przychodźcie licznie, a my dołożymy wszelkich starań, żeby pierwsza edycja imprezy była wstępem do wspaniałej kontynuacji.
▶▶▶Katsiaryna Mankevich & Yauheni Charkasau // DYMNA LOTVA (Mińsk, BLR)
Artyści na co dzień mieszkają i pracują w Mińsku, a główną działalnością artystyczną jest zespół muzyczny Dymna Lotva. Podczas tej imprezy nie usłyszymy całego zespołu a specjalnie przygotowany repertuar folkowy – głównie pieśni Białoruskie (lecz nie tylko) przez dwójkę założycieli tej kapeli. Poza działalnością w zespole Dymna Lotva, artyści od wielu lat angażują się prywatnie w rozwój w kierunku folkowym. Wokalistka międzyinnymi regularnie prowadzi darmowe koncerty na żywo przez internet łącząc grę na flecie i wspaniały śpiew. Dlaczego wspominamy o samym zespole Dymna Lotva, mimo, że go nie usłyszymy w klubie Carpe Diem? Zespół ten gra w stylu Black / Doom metal, a wokalistka Katsiaryna Mankevich (Nokt Aeon) łączy w twórczości czysty, melodyjny wokal, z ekstremalnym wokalem w stylu „growl”, a zespół specjalizuje się w ciężkim odłamie muzyki o wyjątkowej stylistyce, którą 17.10.2019 usłyszymy w Warszawie. Wspaniali artyści nie ograniczają się w tym przypadku do jednego odłamu muzyki, a ciągle poszukują inspiracji i rozwijają się dwutorowo, tak jak wyżej opisane. Koncert będzie wyjątkowym przeżyciem podsumowując emocje i energię po warsztatach z tańców tradycyjnych i klasycznej harfie!

▶▶▶ Harfa – Joanna Kamińska (Warszawa, PL)
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, laureatka konkursów w Polsce, we Włoszech i na Słowenii. Opowie nam o swojej przygodzie z Harfą i zagra dla nas przepiękne utwory porywając do świata magii i wzbudzając refleksje, pozostawiając widza w zadumie na długo po koncercie

▶▶▶ Warsztaty z tradycyjnych tańców słowiańskich, nordyckich i bałkańskich – Michał Bryska, Alicja Polańska, Aliaksej i Anastazja Burnosenka (Warszawa, PL ; Minsk, BLR)
Warsztaty są skierowane dla wszystkich, niezależnie od umiejętności tanecznych. Tradycyjne tańce były swojego czasu najlepszą metodą integracji po całym dniu wysiłków w polu. Podczas warsztatów zaprezentujemy i nauczymy od podstaw około siedmiu tańców. Tańce polegają na prostej, powtarzalnej sekwencji kroków, dzięki czemu już po chwili każdy uczestnik będzie w stanie płynnie wdrażać się w rosnące tempo muzyki na żywo (w tym tradycyjne dudy Białoruskie). Tańce są poprzedzane historią pochodzenia i ich znaczeniem dla danej społeczności, oraz w przerwach zaprezentujemy również kilka słowiańskich gier integracyjnych.
Prowadzący mają wieloletnie doświadczenie w zakresie tańca tradycyjnego i organizują warsztaty zarówno podczas imprez zamkniętych jak i wielkich eventach, np Festiwal Słowian i Wikingów Wolin. Jest to idealny sposób na rozkręcenie imprezy, bliższe poznanie kultury i tradycji, oraz nauczenie się praktycznych umiejętności, którymi możemy się na przyszłość dzielić z znajomymi i najbliższymi podczas wspólnych wyjść. Spodziewajmy się wspaniałej zabawy, ciepłej atmosfery i całej masy pozytywnej energii, którą zapamętacie na długo! 😊

Organizator:
Slavic Bear Productions


Osoby niepełnoletnie,potrzebują do udziału w wydarzeniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego

Szczegóły

Data:
18 października
Czas:
20:00 do 23:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2389253971402138/

Miejsce

Carpe Diem Klub Częstochowa
al. Najświętszej Maryi Panny 29 (w podwórzu) Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/CarpeDiemKlubCzestochowa/