PIĄTEK - 30 PaździernikaSOBOTA - 31 PaździernikaNIEDZIELA - 1 Listopada
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Częstochowska Bitwa Piwowarów Domowych runda 4

25 września - godz. 20:00 do 22:00

Zapraszamy na kolejną 4 odsłonę Częstochowskiej Bitwy Piwowarów Domowych, tym razem będziemy mierzyć się w stylu klasycznej pszenicy.
Zapraszamy do udziału piwowarów z ziemi częstochowskiej i nie tylko, a także sędziów-kibiców czyli klientów Multitapu do sędziowania. 25 września w piątek w Multitap Piwiarnia Częstochowa spotykamy się o 20.00 żeby posmakować co uwarzyli Nam domowi piwowarzy.

I teraz ważna sprawa – jest ograniczona ilość zgłoszeń piwowarów – tylko 10 – także kto pierwszy ten lepszy, zgłoszenia prosimy wysyłać na tutaj poprzez tzw. “kupno biletu” – jak w poprzednich bitwach należy donieść 4 piwa do Multitap Piwiarnia Częstochowa, przewidziana jest też mała nagroda, ale tutaj najważniejsza jest zabawa.

Tym razem stoczymy bój na udeptanej niemieckiej ziemi, a w starciu owym – nie będą brały udziału zbroje, kolczugi, szable, kopie, czy miecze, lecz… banany, pszenica i goździki!
Taki oto rynsztunek pozwoli stworzyć nam broń iście doskonałą; orzeźwiającą, gładką i miłą dla oka, a bronią tą jest oczywiście piwo pszeniczne w stylu: Hefe – Weizen.

Hefe-Weizen – to odmiana jasnego piwo pszenicznego górnej fermentacji, które wywodzi się z terenów dzisiejszych Niemiec, a konkretnie Bawarii. Jego nazwa dosłownie oznacza drożdże (hefe) i pszenicę (weizen) i wymiennie stosuje się z nazwą Hefe – Weissbier.
Podstawą zasypu stanowi pszenica (od 50% – 70%) uzupełniona słodem pilzneńskim.
Piwo to posiada mocno wyczuwalne aromaty estrowe (bananowe) oraz fenolowe (goździki), dzięki zastosowaniu odpowiednich szczepów drożdży oraz przerwy ferulowej. Z kolei duży udział pszenicy sprawia, że piwo jest treściwe i gładkie z gęstą, obfitą pianą spotęgowaną wysokim stopniem wysycenia. Ponadto białka zawarte w pszenicy oraz szczepy drożdży są odpowiedzialne za mętność, nieprzejrzystość.
Aromaty pochodzące od chmieli są na poziomie niskim lub niewyczuwalnym. Z kolei kolor hefe-weissbiera mieści się w granicach pomiędzy barwą słomkową, a złotą.
Wspomniane już wysokie wysycenie wraz niską temperatura serwowania sprawia, że hefe-weizen jest wyśmienicie rześki i orzeźwiający.

Parametry wg. PSPD
Gęstość początkowa: 11 – 13°Blg
Goryczka: 8 – 15 IBU
Gęstość końcowa: 2,5 – 3,6°Blg
Kolor: 4 – 16EBC
Alkohol objętościowo: 4,5 – 5,5%

Więcej o tym stylu przeczytasz tutaj:
https://pspd.org.pl/wp-content/uploads/2015/07/style-pspd-2013.pdf

Szczegóły

Data:
25 września
Czas:
20:00 do 22:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/820032485193037/

Miejsce

Multitap Piwiarnia Częstochowa
aleja Najświętszej Maryi Panny 31
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pages/Multitap-Piwiarnia-Czstochowa/480601172316596