PIĄTEK - 30 PaździernikaSOBOTA - 31 PaździernikaNIEDZIELA - 1 Listopada
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dariusz Fijak Trio-Latino Chopin

24 września - godz. 19:00 do 21:00

24 września o godz. 19.00 wystąpi formacja Dariusz Fijak Trio w składzie pianista Dariusz Fijak, gitarzysta basowy Marcin Grzybek oraz perkusista Seweryn Piętka, powołana do życia jesienią 2018 r. Trio pracuje obecnie nad dwoma albumami: pierwszy będzie składał się z kompozycji lidera, oscylujących wokół melodyjnego, nowoczesnego jazzu, natomiast drugi projekt jest ukłonem w stronę m.in Chopina, Mozarta i Bacha gdyż to ich kompozycje zostaną wywrócone o 180 stopni i zaaranżowane na mały skład, jakim właśnie jest trio. Koncert będzie zapowiedzią obu albumów, będzie można usłyszeć miniatury zarówno z pierwszego, jak i drugiego projektu.
Bilety przedsprzedaż 25 złotych/w dniu wydarzenia 30 złotych.
Dariusz Fijak – absolwent Wydział Jazzu na Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego pod okiem profesora Wojciecha Niedzieli. Pomimo młodego wieku współpracował do tej pory z czołówką polskiej sceny rozrywkowej (Kasia Kowalska, Kazik Staszewski, Michał Szpak, Rezerwat, De Press, Natalia Przybysz, Tomasz Kowalski, Kayah, Ich Troje i wielu innych). Bogate doświadczenie zdobył m.in grając na statku, na którym opłynął cały świat. Na co dzień kompozytor, aranżer, pedagog, a przede wszystkim czynnie koncertujący muzyk sesyjny.
Seweryn Piętka – perkusista z wykształcenia i zamiłowania. Współpracuje z zespołami takimi jak: De Press, The Stage, An-Kara, Rico Sanchez& The Gipsy Kings, Dwie Korony i Ścigani.
Marcin Grzybek – człowiek renesansu , basista-samouk, muzyk sesyjny, miłośnik muzyki wszelakiej, współzałożyciel zespołu THE STAGE, ma na swoim koncie setki koncertów w kraju i zagranicą, na stałe współpracuje z: TULIĄ, Wojciech Gruszczyński, Ścigani, Rico Sanchez& The Gipsy Kings, Patryk Kumór.

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
19:00 do 21:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/654848071898266/

Miejsce

Słodko Gorzki Dom Kawiarniano-Barowy
Al. NMP 64/78, 42-217 Częstochowa + Google Map