PIĄTEK - 8 GrudniaSOBOTA - 9 GrudniaNIEDZIELA - 10 GrudniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASYLWESTER w Częstochowie
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Kina Polskiego w OKF Iluzja

11 listopada - godz. 10:00

💥 Z okazji Święta Niepodległości przygotowaliśmy specjalną ofertę filmową pod hasłem Dzień Kina Polskiego. 11 listopada, cena biletu na każdy film to 15 zł. Tego szczególnego dnia chcemy wspierać dobre kino polskie i dać sygnał tym, którzy jeszcze nie wiedzą albo nie wierzą, że kino rodzime jest coraz lepsze i warto je poznawać na dużym ekranie. Proponujemy zatem, nie tylko kinomanom, ale i tym, którzy bywają w kinie sporadycznie, aby Święto Niepodległości spędzili z filmem polskim. Przez cały dzień będziemy prezentować produkcje rodzime.

⏰ 10:00 💥KICIA KOCIA NA PIKNIKU | animacja | dubbing | 4+ | Polska 2023, 45 min., reż. Marta Stróżycka
Filmowe opowieści na podstawie książek Anity Głowińskiej. Rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę i uczy się ważnych rzeczy bawiąc się w sklep. Zestaw zawiera 7 odcinków.

⏰ 11:00 💥WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI 4+ | 70 min. | liczba miejsc ograniczona
Piknik! Przemiły czas w gronie przyjaciół na świeżym powietrzu. Świetna rozrywka zarówno dla młodszych jak i starszych. Dobry czas do nawiązywania znajomości, pogłębiania relacji i chłonięcia dobrej energii z natury. Na naszych rodzinnych warsztatach przygotowujemy zestaw gier do użytku plenerowego. W ruch pójdą nożyczki, papier, klej, kredki i flamastry. Będziemy rysować, ciąć i kleić. Będzie świetna zabawa! A nad wszystkim będzie czuwała prowadząca – Marta Szkiel z Pracowni Artystycznej Wielokropka. UWAGA: Obecność opiekuna podczas warsztatów obowiązkowa!

⏰ 12:45 💥POPIÓŁ I DIAMENT
Polska 1958, 97 min., rez. Andrzej Wajda
wyk. Zbigniew Cybulski, Ewa Krzyżewska, Bogumił Kobiela, Wacław Zastrzeżynski i in.
Jedno z najważniejszych dokonań polskiej kinematografii, film ikoniczny dla Szkoły Polskiej, zdobywca wielu nagród za granicą. Wajda przeniósł uwagę i sympatię widzów ze starego komunistycznego działacza na młodego akowca , podkreślając tragizm jego losu. Co więcej, zupełnie porzucił estetykę socrealizmu na rzecz nowej estetyki obrazu, gry aktorskiej, niejednoznacznej oceny moralnej. Pokazał romantyczny mit wolnego duchowo Polaka, pragnącego za wszelką cenę żyć w wolnej Ojczyźnie.

⏰ 15:00 💥TEŚCIOWIE 2
Polska 2023, 97 min., reż. Kalina Alabrudzińska
wyk.: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz, Eryk Kulm jr
Kontynuacja komediowego hitu Teściowie. Komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto brać ślub.

⏰ 16:50 💥CHŁOPI
Polska, Serbia, Litwa 2023, 116 min., reż. DK Welchman, Hugh Welchman
wyk.: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk
Polski kandydat do Oscara, Nagroda Specjalna Jury, Nagroda Publiczności na FPFF w Gdyni. Animowana adaptacja powieści Władysława Reymonta. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej Jagny. Historia o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie.

⏰ 19:00 💥LĘK
Polska | Szwajcaria | Niemcy 2023, 96 min., reż. Sławomir Fabicki
wyk.: Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Sabine Timoteo
Podróż poprzez śmiech i łzy, miłość i nienawiść, radość i smutek, aż do poruszającego finału. Dwie siostry jadą do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Małgorzata jest nieuleczalnie chora i chce odejść na własnych warunkach. Kontroluje każdy aspekt swojego życia, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży.

⏰ 20:45 💥DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR
Polska 2023, 119 min., reż. Jan Holoubek
wyk.: Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman, Andrzej Seweryn,
Film inspirowanym prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym swoją karierę szpiegowską. Akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Hans żyje w tętniącym życiem Strasburgu. Bitner mieszka z rodziną w Gdańsku. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

Szczegóły

Data:
11 listopada
Godzina:
10:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1096349531358879

Miejsce wydarzenia

okf