
- To wydarzenie minęło.
Dzień Polskiej Wódki
13 stycznia - godz. 16:00

13 stycznia obchodzimy dzień Polskiej wódki
W naszym asortymencie znajdziecie wysokiej jakości Polską wódkę, z piękna tradycją – Dalkowski
w trzech wariantach
– czysta
– wiśniowa
– zielony pieprz
Dalkowski to marka z ponad stuletnią historią, bazująca na tradycji rzemiosła i na doświadczeniu mistrza gorzelnictwa – Ludwika Dalkowskiego. Połączenie niepowtarzalnych receptur, wyszukanego gustu i pasji twórców sprawiają, że smak wódek Dalkowski nie przestaje zachwycać.
Wódka Dalkowski czysta filtrowana gwarantuje idealne połączenie mocy tradycyjnej wódki (40% alk.) i aksamitnego smaku trunku.
WÓDKA ZIEMNIACZANA
Swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza starannie dobranej kompozycji doskonałego spirytusu ziemniaczanego i krystalicznie czystej wody.
Uszlachetnianie wysokiej jakości węglem drzewnym zapewnia wyjątkową jakość produktu i łagodny smak.
Ludwik Dalkowski (ur. 18 lipca 1884 r. Lwówek – zm. 26 maja 1964 r. Toruń)
Urodzony 18 lipca 1884 roku we Lwówku pod Poznaniem. Swoją przygodę jako destylator rozpoczął mając 18 lat praktykując w poznańskich firmach: B. Szczerkowski, Bertha Lange, Franz Jesse, Kaiser-Wilhelmstr. 12. W latach 11 X 1905 – 26 VIII 1907 odbył służbę wojskową, a tuż po niej znów wrócił do destylarstwa i podnosił kwalifikacje zawodowe u L. Knechte.
W październiku 1909 roku Ludwik Dalkowski postanowił zacząć pracę na własny rachunek. Nabył od Stefana Rojdy restaurację wraz z destylarnią. Otworzył tym samym swoją pierwszą fabrykę likworów, destylacji i hurtownię alkoholi znajdującą się w Poznaniu.
W latach 1913-1921 Ludwik Dalkowski zamieszkał w USA, gdzie stale zgłębiał tajniki przemysłu winiarskiego i spirytusowego. Pracował jako przedstawiciel handlowy i manager producentów napojów alkoholowych. W okresie pobytu w USA był również członkiem towarzystw sportowych, które hojnie wspierał je datkami. W czasie I wojny światowej sprawował honorowo funkcję oficera werbunkowego dla polskiej ochotniczej armii we Francji.
W 1921 roku Ludwik postanowił wrócić do Polski i zamieszkał przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu. W tym samym roku nabył toruńską Fabrykę Wódek i Likierów Franza Graffa, z siedzibą przy ul. Królowej Jadwigi 16.