PIĄTEK - 10 GrudniaSOBOTA - 11 GrudniaNIEDZIELA - 12 GrudniaPROPOZYCJE SYLWESTROWE
  • Polska Noc Kabaretowa – Hala sportowa Częstochowa 07.10.2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

EFEKT MOTYLA – koncert w Częstochowie

27 listopada - godz. 19:00

Teatr Nowy w Częstochowie zaprasza na niebanalny koncert!
Efekt Motyla, czyli Maria Maślanka i Magdalena Kirejczyk to kobiecy duet, od niedawna wspomagany męską energią Bartłomieja Baranka w sekcji rytmicznej.
W swojej twórczości zestawia brzmienie wiolonczeli, gitary i wokalu z niebanalnym tekstem. Aktywną działalność sceniczną rozpoczęły w październiku 2018 roku, wtedy też podjęły decyzję o wspólnym tworzeniu muzyki, jednak oficjalnie zespół skrystalizował się w lutym 2019. Mimo stosunkowo krótkiej współpracy, zespół został dostrzeżony na uznanych ogólnopolskich festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Festiwalu „Przy Kominku” 2018 w Kielcach, na którym został wyróżniony, FOPA 2019 w Ślesinie, gdzie, oprócz wyróżnienia regulaminowego, otrzymał nagrodę specjalną za najciekawszą piosenkę festiwalu oraz na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej 2019 w Oleśnie, gdzie zajęły III miejsce, ale również otrzymały nominację do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2020.
Najświeższym sukcesem dziewczyn jest III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy w październiku 2021.
W swojej twórczości Efekt Motyla lubi zwracać się bezpośrednio do odbiorcy. Ich teksty często skupiają się wokół wnikliwej obserwacji siebie i świata, podejmują też próbę rozważania istotnych problemów. Mimo całej swojej kobiecej wrażliwości potrafią bez ogródek mówić o rzeczach niewygodnych. Styl ich muzyki nie jest ostatecznie skrystalizowany – wciąż poszukują i eksperymentują z formą.
https://www.facebook.com/efekt.motyla.music
Do zobaczenia i posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=UefcyoTrTW8

Szczegóły

Data:
27 listopada
Godzina:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/966069337677514/

Miejsce wydarzenia

Kawiarnia Alternatywa 21
Częstochowa, stary rynek + Google Map