PIĄTEK - 30 PaździernikaSOBOTA - 31 PaździernikaNIEDZIELA - 1 Listopada
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ETNO JURA Bębny Joga Warsztaty

04 września - godz. 16:00 do 06 września - godz. 19:00

💚 Zapraszamy do Olsztyna pod Częstochową, położonego w malowniczych krajobrazach Jury, na plener bębniarski połączony z jogą oraz innymi aktywnościami promującymi zdrowie.
💚 Plener będzie miał miejsce na terenie restauracji i hotelu Spichlerz u podnóża ruin zamku w Olsztynie. W jego ramach odbędzie się 15 godzin warsztatów z bębnami etnicznymi w klimatach Zachodniej Afryki i Orientu, warsztaty jogi i relaksacji oraz spacer zielarski, jak również występ fireshow oraz wspólne muzykowanie przy ognisku.
💚 OGÓLNY PLAN DZIAŁAŃ 💚
Piątek:
🎼16:00-19:00 🎼 Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 1.
Sobota:
🎼 10:00-13:00 🎼 Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 2.
🧘‍♂ 15:00-16:30 🧘‍♂ Rodzinne warsztaty jogi dla każdego.
🎼 16:30-19:30 🎼 Warsztaty bębniarskie z rytmami zachodnio afrykańskimi.
🔥 20:00 – ???? 🔥 Występ Etnochowa Fireshow & Drums oraz wspólne muzykowanie i tańce przy ognisku. Miejsce – “Stodoła pod Zamkiem” ul. Zamkowa 12. Wstęp bezpłatny.
Niedziela:
🌱 10:00-13:00 🌱 Spacer Zielarski.
🎼 10:00-13:00 🎼 Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 3. Dla zaawansowanych. Prowadzenie Karol Wilkoszewski.
🎼 15:00-18:00 🎼 Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 4.
🧘‍♂ 18:30-20:00 🧘‍♂ Warsztat relaksacji przy zachodzie słońca.
💚 SZCZEGÓŁOWE INFO: 💚
🎼WARSZTATY BĘBNIARSKIE
🎼Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i tych nieco bardziej zaawansowanych.
🎼 Będziemy uczyć się podstaw gry takich orientalnych rytmów jak Malfuf czy Maqsuum, dodatkowych składowych I ornamentyki jak również w części zaawansowanej – techniki “split hand”.
🎼Część dotycząca Zachodniej Afryki obejmować będzie składowe na djembe oraz duny do rytmu Yankadi i Macru.
🎼Każda z części warsztatowych stanowi osobny kurs, na końcu którego układać będziemy aranż muzyczny. Można więc uczestniczyć w poszczególnych segmentach bez obawy, że nie będąc na poprzednich ominęło nas coś istotnego i sobie nie poradzimy.
🎼 Zajęcia prowadzić będą
Mateusz Szkop
oraz Karol KarWil Wilkoszewski. Warsztaty bębniarskie mają ograniczoną ilość miejsc.
Koszt całego pakietu warsztatów 15 godzin wynosi 120 zł.
Koszt poszczególnych bloków 3 godzinnych – 30 zł.
Dane do przelewu:
nr konta bankowego 55 1090 1795 0000 0001 2282 9248
w tytule imię i nazwisko oraz informacje wedle powyższej rozpiski w jakim bloku godzinnym chcą wziąć Państwo udział.
Potwierdzenie przelewu przesłać na adres mateusz_szkop@wp.pl z dopiskiem czy posiadają Państwo swój bęben (djembe lub darabuka) czy będą korzystać z naszych.
nr kontaktowy 887854542 – Mateusz Szkop
🌱 SPACER ZIELARSKI
🌱 Podczas spaceru zostaną przypomniane podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas zbierania dzikich roślin jadalnych i leczniczych, nie zabraknie również historii dotyczących magii roślin i kamieni.
🌱 Nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki, omówione zostaną także ich właściwości oraz możliwości wykorzystania surowców w kuchni i lecznictwie.
🌱 Dzięki nabytej wiedzy w praktyce i samodzielnie określisz i zbierzesz jadalne chwasty.
🌱 Będziemy wspólnie spacerować w okolicach zamku Olsztyńskiego kierując się w stronę Kamieniołomu Kielniki w poszukiwaniu jadalnych kwiatów.
🌱 Uczestnicy przekonają się osobiście o znaczeniu sezonowości: skupiając się na zbiorach wrześniowych na przestrzeni roku.
🌱 Spacer potrwa do 3 godzin a poprowadzi go zielarka i litoterapeutka Agata Zaskórska
Inwestycja: 20 zł od osoby dorosłej.
Dzieci: za darmo
Ilość miejsc ograniczona (Max 20 osób)
!!!!!!ZAPISY OBOWIĄZKOWE!!!!!! Zapisów można dokonać poprzez wiadomość prywatną na Pracowni Nimrodel lub pod numerem telefonu: 536 201 063
Joga i relaksacja:
🧘‍♂ Rodzinne warsztaty jogi dla każdego są bezpłatne i zapraszamy na nie wszystkich bez względu na umiejętności. Ich celem jest promocja zdrowia poprzez odpowiedni trening ciała.
🧘‍♂ Niedzielny warsztat relaksacyjny to z kolei zajęcia nad dyscypliną duchową.
🧘‍♂ Odbędzie się on przy medytacyjnych dźwiękach instrumentów o częstotliwości 432 HZ takich jak Hang Drum.
🧘‍♂ Jego scenerią będą ruiny średniowiecznego zamku w blasku zachodzącego słońca.
🧘‍♂ Prosimy o zabranie ze sobą swoich mat, ewentualnie karimat lub koców.
🧘‍♂ Warsztaty jogi i relaksacji nie mają ograniczonej ilości miejsc.
Koszt niedzielnego warsztatu relaksacji to 20 zł.
Opłaty dokonać można na miejscu
📢 Uwaga – ceny naszego Etno pleneru obejmują tylko koszty warsztatów, bez wyżywienia i bazy noclegowej. Dlatego też dla osób przyjezdnych na dłużej polecamy:
👉 https://spichlerz.net/pl/ – restaurację oraz hotel na terenie którego odbywać się będą warsztaty
👉 bogatą ofertę agroturystyczną, najlepiej w pobliżu miejsca warsztatów czyli ruin zamku
👉 lub pole namiotowe “Noclegi na Jurze” ul. Polna 77
👉 oraz restaurację “Stodoła pod Zamkiem” ul. Zamkowa 12
💚 WARSZTATY POPROWADZĄ: 💚
🙏 Karol “KarWil” Wilkoszewski – Od lat związany z zespołem Aire Andaluz, praktykuje flamenco, jak i klasyczną muzykę perkusyjną Bliskiego i Dalekiego Wschodu, oraz krajów Maghrebu (cajon, riqq, bębny obręczowe, djembe, etc.). Zaangażowany w projekty komercyjne, jak polsko-niemiecki „Big Bam Boo” (plenerowy koncert wieńczący IX Festiwal Filmowy w Kazimierzu nad Wisłą), czy autorskie Guru-Shishya z Wojtkiem „Pinokio” Sochaczewskim. Działa też samodzielnie: nagrodzony na Festiwalu Instrumentów Unikatowych 2005, twórca muzyki do finałowego spektaklu sekcji plastycznej FAMY 2005, wyróżnionego nagrodą specjalną Rady Artystycznej Famy. Daje cykliczne warsztaty, np. dla stowarzyszenia U Siemachy, dla Teatru Moliere (Festiwal „Studnia Sztuki”), czy dla Etnofestiwalu.
https://www.facebook.com/karol.wilkoszewski
🙏 Agata Zaskórska – Jest dyplomowanym zielarzem i fitoterapeutą. W dorobku ma również ukończenie kursów z litoterapii i ziołolecznictwa III stopnia. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, GWSP w Chorzowie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach i Centrum Naturoterapii „ATYDE” w Kudowie Zdroju. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.
Obecnie prowadzi cykliczne szkolenia i warsztaty z dziedziny zielarstwa, połączone z wiedzą z dziedziny psychosomatyki, litoterapii i czakroterapii przy Pracowni Psychoterapii i Pracy z Ciałem w Częstochowie. Podczas szkoleń uczy chemii roślin w praktyce, jak zbierać i przetwarzać rośliny tak, by miały odpowiednie działanie terapeutyczne.
www.pracownianimrodel.pl
🙏 „boguś” Michał Bogusławski – Absolwent I stopnia kognitywistyki na Uniwersytecie Śląskim – dalsze losy naukowe nieznane, ale w fazie kontynuacji. Instruktor jogi posiadający bardzo duże, biorąc pod uwagę wiek, doświadczenie. Jest członkiem założonego przez częstochowsko-katowicki zespół Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, którego członkowie od 1995r. zajmują się obaleniem mitów dotyczących ćwiczeń jogi i prowadzeniem naukowych badań mających poprawić jakość zajęć w tym obszarze. Czynnie angażuje się w działalność SKN Joga AWF Katowice od dwóch lat prowadząc charytatywnie zajęcia odbywające się w tej instytucji, współpracując z prof. Januszem Szopą. Ponadto zaczynając od zeszłych wakacji, rok rocznie angażuje się w projekt promocji racjonalnej jogi na półwyspie Helskim. Prywatnie, co zbiega się z kierunkiem naukowym jaki obrał – pasjonat relaksacji.
kontakt – ciasto.bogus@gmail.com
🙏 Mateusz Szkop – Nauki gry na bębnach etnicznych pobierał podczas warsztatów z Mansa Camio, Sidiki Dembele, Moustafa El Boudani oraz u Wojtka Pęczka, Piotra “Jacksona” Wolskiego i Janusza Czarneckiego. Organizuje wyprawy muzyczne do nomadów na Saharze. Dyplom muzykoterapeuty II stopnia uzyskał w Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości pod okiem dr Macieja Kieryła. Jest członkiem stowarzyszenia i grupy bębniarskiej Etnochowa. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów bębniarskich w Polsce i za granicą. W ramach terapii z bębnami etnicznymi prowadził zajęcia z podopiecznymi Fundacji Oczami Brata. Częstochowskim Centrum dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Agape w Rudnikach, podopiecznymi Domu Małych Dzieci im. E. Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, oraz uczniami wielu szkół podstawowych i przedszkoli.
https://www.facebook.com/m.vonszkopenhauer
📢 Uwaga. W związku z zaleceniami GIS, żeby nie nosić maski trzeba zachować 1,5 metra odległości od drugiej osoby (wyjątkiem jest rodzina lub osoby z którą mieszkamy). Jeżeli jednak w jakiś sposób nie będziecie mogli zachować wyżej wymienionej odległości prosimy, żebyście zakładali maskę, zasłaniając usta oraz nos.
📢 Uczestnicy wydarzenia przyjmują do wiadomości, że uczestnictwo, jest równoznaczne z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu jego osoby, w związku ze spotkaniem oraz transmitowanie, rozpowszechnianie lub przekazywanie głosu i wizerunku w związku z jakimkolwiek programem przedstawiającym spotkanie.
organizator: stowarzyszenie Etnochowa
KRS 0000749290
telefon 887854542

Szczegóły

Start:
04 września - godz. 16:00
Koniec:
06 września - godz. 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/707204736528572/

Miejsce

Spichlerz
Kazimierza Wielkiego 2, 42-256 Olsztyn + Google Map
Strona internetowa:
https://www.spichlerz.net/pl/