PIĄTEK - 22 StyczniaSOBOTA - 23 StyczniaNIEDZIELA - 24 StyczniaFinał 29. WOŚP - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Europejski Dzień Kina Artystycznego / La Gomera – przedpremiera w Kinie Iluzja

8 listopada, 2020

„La Gomera” to szalona, nieprzewidywalna komedia kryminalna w reżyserii Corneliu Porumboiu, twórcy „12:08 na wschód od Bukaresztu” i filmu „Skarb”. Nowe dzieło jednego z najciekawszych nazwisk rumuńskiego kina brawurowo łączy kryminał, komedię i western, z garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir, żongluje cytatami z arcydzieł Hitchcocka, Hawksa i Forda, odsyła do „Gildy” z Ritą Hayworth.
To jednocześnie pierwszy film Porumboiu zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu w Cannes, gdzie konkurował z takimi tytułami jak „Parasite”, „Portret kobiety w ogniu” czy „Ból i blask”. „La Gomera” zgarnęła również aż dziewięć „rumuńskich Oscarów” (Nagrody Rumuńskiej Akademii Filmowej) w najważniejszych kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera, za scenariusz oraz zdjęcia.
Skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov) przypływa na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich, by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon).
zwiastun: www.youtube.com/watch?v=ZYpm-n16m0w

Szczegóły

Data:
8 listopada, 2020
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2132286786901506/

Miejsce

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.okf.czest.pl