PIĄTEK - 3 LutegoSOBOTA - 4 LutegoNIEDZIELA - 5 LutegoDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Fest Noz – pierwszy balfolkowy potańc w Multitap!

13 stycznia - godz. 18:45

Zapraszamy Was na pierwszy częstochowski Fest-Noz – tradycyjną taneczną imprezę bretońską i balfolkową! ? Jeśli martwicie się, że nie znacie tańców bretońskich czy balfolkowych – nie bójcie się, tańce będą dokładnie tłumaczone, każdy załapie co i jak! ? Tańczyć będziemy głównie tańce bretońskie, korowody i koła oraz irlandzkie i szkockie tańce ceilidh. Poza tym potańczymy sobie też tańce z innych części Francji, a nawet z poza niej – np. z Portugalii czy Bałkanów! ? Będzie coś też – to trochę nowość na naszych wydarzeniach – z Izraela! Nie zabraknie też tańców parowych – przewidziane są scottishe, mazurki i walczyki ?
Wskazany pakiet imprezowy:
– dobry humor
– wygodne buty
– pieniążek w portfelu, coby zakupić coś w barze ?
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! Zapraszajcie znajomych!
WSTĘP WOLNY!
Zdjęcie z https://arne.delaat.net
_______________________________________________________
Fest-noz (dosł. „zabawa nocna”) – tradycyjna zabawa taneczna w Bretanii oparta na tradycyjnych, zbiorowych tańcach w towarzystwie śpiewu i muzyki instrumentalnej.
Festiwale fest-noz są wydarzeniami kultywującymi tradycje taneczne Bretanii, niektóre z tańców pochodzą z okresu średniowiecza. Na potańcówkach pojawia się wiele tańców: tańce bretońskie, korowody i koła, scottishe, mazurki i walczyki… jest to okazja do zabawy zarówno dla osób zaznajomionych już z tematem, jak i nowicjuszy, ponieważ każdy taniec jest dokładnie tłumaczony. Jednak imprezy, które zaczynamy w Częstochowie robić, to nie tylko tańce z Bretanii. Na naszych potańcówkach sięgamy do innych rejonów, pojawiają się tańce z innych części Francji, ze Szkocji, Portugalii, Bałkanów, a nawet Turcji, czy Izraela. Także bardzo proste, w znacznej mierze posiadające korzenie w tradycji, ale do współczesnej muzyki i w nowych aranżacjach. 

Szczegóły

Data:
13 stycznia
Godzina:
18:45
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/899647634533521

Miejsce wydarzenia

Multitap Piwiarnia Częstochowa
aleja Najświętszej Maryi Panny 31
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia