PIĄTEK - 24 MarcaSOBOTA - 25 MarcaNIEDZIELA - 26 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Festiwal O!PLA „Teraz dzieci mają głos” – pokaz animacji dla dzieci

25 marca - godz. 10:00 do 26 marca - godz. 11:00

💥 Pamiętacie trójkę ziomków z osiedla, co chcieli wielkie dzieło pacnąć? NIE? W zalewie animacji umknęła wam wzruszająca historia czerwonego papierowego stateczka albo przyprawiace o gęsią skórkę przygody trzech śfinek (tak, tak – to nie błąd!)? Domyślamy się, że także wyjaśnienie kosmogenii w oparciu o nikaraguańskie znaczki pocztowe brzmi dla was cokolwiek tajemniczo! W 2023 na O!PLA, w specjalnym programie WCZESNOSZKOLNYM RETRO, będziecie mieć wyjątkową okazję zagłębić się i odkryć, a może po prostu przypomnieć kilka filmów z nie tak znowu odległej przeszłości, które nie gościły dotychczas na O!PLA, bynajmniej nie ze względu na ich niepodważalną wartość! A ową wartość młodzi widzowie-Jurorki i Jurorzy O!PLA potwierdzą osobiście oddając głos na najlepsze ich zdaniem produkcje.

💥🎬 CZERWONY PAPIEROWY STATECZEK
„Nic się nie zdarzy, jeśli najpierw nie będziemy marzyć”- Carl Sandburg. Poetycka opowieść o odwadze i odkrywaniu świata. Czerwony papierowy stateczek ma marzenie by odkryć nowy świat. Pomimo faktu, że jest tylko małym stateczkiem, ma on w swym sercu odwagę, by uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Pewnego dnia, wyrusza w podróż, by spełnić swe marzenie. Podróż ta okazuje się wielką przygodą, przygodą która zmieni go na zawsze…

💥🎬 FALE ETERU
Film opowiada historię ojca posiadającego niecodzienne hobby jakim jest krótkofalarstwo. Bohater jest bardzo zaangażowany w swoją pasję i przez to oddala się od świata rzeczywistego. Zatraca się w świecie zapomnianej radiotelegrafii, chcąc dosięgnąć sygnałów z całego świata. Jego fascynacji z boku przygląda się córka.

💥🎬 KOSMOLOGIA: MY LUDZIE Z KOSMOSU
Sześcioletni chłopczyk, Wituś, spędza pod opieką Dziadka wakacje w górskim, agroturystycznym gospodarstwie. Dziadek, który jest profesorem, stara się w sposób przystępny wytłumaczyć wnukowi, w jaki sposób przez wieki narastała wiedza ludzi o otaczającym ich świecie. Asumptem jest zbiór znaczków, a wśród nich seria poczty nikaraguańskiej temu właśnie poświęcona. Dziadek zdaje sobie sprawę, że do wyobraźni chłopca bardziej przemówi praktyczne zastosowanie poszczególnych odkryć, więc unika jak może skomplikowanych wzorów. Wywód jednak prowadzi do najbardziej bodaj genialnego wzoru w całym naukowym dorobku ludzkości: E = mc2. Tego wzoru ominąć się nie da.

💥🎬 MALI BLOKERSI. CHCEMY WIELKIE DZIEŁO PACNĄĆ
Trójka osiedlowych ziomków przygotowuje się do osiedlowej akcji. Chcą pacnąć imponujące graffiti. Od pomysłu do realizacji jest jednak długa droga, a efekt końcowy wstrząśnie samym komendantem policji!

💥🎬 ŚFINKI
Fisia, Dora i Iloraz to trzy zabawne świnki zamieszkujące bajkowy park. Pewnego dnia w parku pojawia się obcy. Świnki przeczuwają najgorsze, wręcz wpadają w panikę, bo ów tajemniczy przybysz jest groźnie wyglądającym psem. A może nawet wilkiem? Gdy splot śmieszno-strasznych wydarzeń sprawia, że w łapki świnek trafia pamiętnik psa, są już pewne – on jest niebezpieczny i zły. Ależ będzie im wstyd, gdy okaże się, że oceniły „nowego” tendencyjnie, pochopnie, po pozorach, podczas gdy ten okazał się miłym jegomościem, a w krytycznym momencie pospieszył świnkom z pomocą.

💥🎬 TERRA
Po tajemniczej wyspie podróżuje Duch, przedstawiający sobą siły natury stwór o ulotnym charakterze. Kraina znajduje się w opłakanym stanie, została tam zaburzona równowaga: w jej górnej części panuje susza, dolna zaś tonie w wodzie. Pomiędzy jest zaśmiecona. Duch stara się ratować faunę i florę jedynym znanym sobie sposobem – za pomocą naturalnych cyklów.

Szczegóły

Początek:
25 marca - godz. 10:00
Koniec:
26 marca - godz. 11:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/756446522449839/756446532449838

Miejsce wydarzenia

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia