PIĄTEK - 1 GrudniaSOBOTA - 2 GrudniaNIEDZIELA - 3 GrudniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filmy z amatorskiego klubu filmowego ETIUDA

13 listopada - godz. 18:00

DKF „Rumcajs” zaprasza 13.11.2023 o godz. 18:00 na projekcje filmów z Archiwum Filmowego Amatorskiego Klubu Filmowego „Etiuda” funkcjonującego w latach 1968-1993 przy Zakładowym Domu Kultury Huty im. Bolesława Bieruta.

„Najazd” – realizacja Feliks Krajewski. Reportaż z realizacji w Częstochowie filmu fabularnego „Potop” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

”Homo Homini Lupus” – realizacja Jarosław Pupel. Film opowiada historię Antoniego Bielasa – powstańca śląskiego, który podczas II wojny światowej był w konspiracji, został aresztowany przez gestapo i przebywał w pięciu obozach koncentracyjnych. Po wojnie aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. W latach 80-tych XX wieku zabrano mu dodatek do renty i pozbawiono członkostwa w ZBoWiD-zie.

„Nadziei dni ostatnie” – realizacja Andrzej Wrześniak. Film pokazuje strajki na Wydziale Metalurgicznym Politechniki Częstochowskiej z grudnia 1981 roku.

„Aby Polska była….” – realizacja Jarosław Pupel. Film prezentuje pochody 1-majowe w zestawieniu ze strajkami na Wydziale Metalurgicznym Politechniki Częstochowskiej.

„Czerwony Raków” – realizacja Witold Szymczyk. Reżyser pokazuje mieszkańców dzielnicy Raków w czasie pomiędzy ustawieniem pomnika Bolesława Bieruta a jego demontażem ( czas projekcji wszystkich filmów 45 minut ).

Po filmach spotkanie z instruktorem AKF „Etiuda” Andrzejem Wrześniakiem

Szczegóły

Data:
13 listopada
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/713776890258880

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map