PIĄTEK - 23 LutegoSOBOTA - 24 LutegoNIEDZIELA - 25 LutegoDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FOKUS NA AGILE – Lego na poważnie

21 lutego - godz. 18:00 do 21:00

Zapraszamy na pierwsze spotkanie cyklicznych spotkań FOKUS NA AGILE – warsztaty pomysłów i wiedzy

Organizatorki:
Sylwia Dąbrowska
Katarzyna Jóźwik

zapraszamy wspólnie z Urszula Leiss

Lego na poważnie.

Klocki Lego znane głównie jako zabawki dla dzieci coraz częściej są narzędziem wykorzystywanym w warsztatach rozwojowych.

Co jest tego powodem?
1.Uniwersalność.
Mogą być w swobodny sposób używane do praktycznie każdego obszaru, z którym chcemy popracować. Od komunikacji poprzez rozwiązywanie problemów, rozwiązywanie konfliktów lub zarządzanie projektami.
2.Zabawowy charakter.
„Niepoważny” charakter sprawia, że uczestnicy odważniej wchodzą w kreowanie rozwiązań bez obaw o porażkę.
3.Myślące ręce.
Zanim w głowie powstanie pomysł- ręce już pracują i układają. I co więcej- już widzimy efekty pracy.

Wykorzystanie Lego to możliwość maksymalnej aktywizacji uczestników zarówno w proces wymyślania koncepcji jak i tworzenia konkretnego modelu. To sposób na łączenie zarówno wiedzy i praktycznego działania oraz prawdziwy trening podejmowania decyzji na poziomie wyboru koncepcji oraz wprowadzania jej w życie.

W trakcie zajęć;
-poznasz ideę pracy z lego,
-sprawdzisz jak pracuje każdy z 4 etapowego procesu pracy z lego,
-zrozumiesz jak wykorzystać lego w tworzeniu sytuacji edukacyjnej,
-doświadczysz bezmiaru kreatywności podczas budowania,
-dowiesz się jak możesz wykorzystać lego w pracy z ludźmi w zależności od celu, który chcesz zrealizować.

Urszula Leiss- coach, trener, filolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Coaching i Mentoring (akredytacja Izby Coachingu). Absolwentka kursu Action Learning u legendarnego Jacka Jakubowskiego „Jack” w Tropie. Uczestniczka szkoleń i warsztatów: Racjonalna Terapia Zachowań (Optimotiv), warsztatu Dynamika Pracy z grupą (Wszechnica UJ), warsztatu Analiza Transakcyjna oraz Gry Psychologiczne(Transmisja), szkolenia Coaching Kariery, treningu improdramy (Coaching Space), kursu Lego Playing the Change oraz cyklu warsztatów Narzędzia Prowokatywne- poziom zaawansowany (Provocare) oraz wielu certyfikowanych przez ICF warsztatów z zakresu kompetencji coachingowych, team coachingu, różnych modeli pracy coachingowej, narzędzi coachingowych w planowaniu kariery zawodowej. Uczestniczka i współprowadzącą wielu międzynarodowych projektów w nurcie nieformalnej edukacji z obszaru zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego.
Twórca marki „Biznes pod żaglami”– nowatorskich szkoleń dla menadżerów lub zespołów realizowanych na ciepłych morzach. Inicjatorka i autorka projektu „Liderzy zmiany” przeznaczonego dla uczniów szkół gimnazjalnych, a przeprowadzonego w ZDZ Sosnowiec. Uczestniczka/mentor Hackathonu Sensorycznie i na serio przeprowadzonego w celu wygenerowania informatycznych rozwiązań na rzecz osób wykluczonych społecznie ( niewidomych, głuchych, w seniorów). Prelegentka na konferencji Centrum Analiz Propagandy
i Dezinformacji zrealizowanej przy wsparciu National Endowment for Demokracy.
Od 25 lat prowadzi własną firmę i angażuje się w działania na rzecz innych. Jako coach- wolontariusz wspierała osoby poszukujące pracy w ramach projektu 50+ fundacji Wiosna. Jako przedsiębiorca zrealizowała 3 życzenia podopiecznych fundacji Mam Marzenie. Wśród jej klientów są Metropolis, Life in Mobile, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,Mary Kay Cosmetics, Voith, Businesslink Katowice, Fooz, White Label, Grupa Leader, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego, Play, Humanitas, Akademia WSB, Ferox Energy, Azoty Puławy, Favorite Gifts. Eurovia. Uczestniczka i facylitatorka wielu międzynarodowych projektów dotyczących imrowizacji, pracy z Lego oraz wellbeingu.
Swoją wiedzą dzieli się ze studentami Akademia WSB Dąbrowa Górnicza oraz Uniwersytet Merito Poznań w ramach zajęć z komunikacji, coachingu kariery i coachingu w biznesie. Ponad 6000 udokumentowanych godzin coachingowych. Najczęściej pracuje z właścicielami firm, menadżerami, grupami sprzedażowymi. Specjalizacja coachingowa to executive coaching (coaching kadry menadżerskiej) oraz Action Learning, specjalność szkoleniowa – komunikacja, praca ze stresem, lego w rozwiązywaniu problemów, zapobieganie wypaleniu zawodowemu i dobrostan w miejscu pracy oraz mentoring i coaching w zarządzaniu. Autorka publikacji
o mentoringu i zarządzaniu oraz współautorka książki „Mentoring w praktyce” Wolter Kluwers 2022r.

Głęboko wierzy, że każda najmniejsza zmiana w nas samych powoduje zmianę w otoczeniu. I jest to nasz rzeczywisty wpływ na otaczający świat.

Jej motto „Nawet najmniejszy kamyk jest w stanie poruszyć ogromną lawinę”

Miejsce: Galeria Yava

Koszt: 30zł (pokrywa koszty sali, poczęstunku)

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, ze względu na konieczność przygotowania materiałów i przygotowania sali.

Szczegóły

Data:
21 lutego
Godzina:
18:00 do 21:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/433762212315976

Miejsce wydarzenia

Galeria YAVA
ul. Śląska 3/5
Częstochowa,
+ Google Map