PIĄTEK - 26 ListopadaSOBOTA - 27 ListopadaNIEDZIELA - 28 Listopada
  • Kabaret STAND UP Igor Kwiatkowski – w premierowym programie – Tylko śmiech nas ocali




Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Fotografia ojczysta – wernisaż wystawy i plener fotograficzny

06 listopada - godz. 19:00 do 21:00

6.11.21, Fotografia ojczysta, wernisaż wystawy zbiorowej Grupy Twórczej Modern Pictorial Photo, poprzedzony plenerem fotgraficznym w Częstochowie; Kawiarnia Alternatywa 21; Częstochowa, Stary Rynek, godz. 19.00 (wernisaż).
W sprawie pleneru fotograficznego prosimy o kontakt z Agnieszką Tomiczek.
UCZESTNICY WYSTAWY
„FOTOGRAFIA OJCZYSTA”
Grupy Twórczej Modern Pictorial Photo działającej przy Fotoklubie Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w Warszawie:
Ewa Bijak
Janusz Chojnacki
Janusz Gawlik
Anna Góra – Siudmak
Rafał Kalinowski
Beata Kanik
Marta Krawczyk
Barbara Maliszewska
Mirosław Rak
Joanna Sawicka
Waldemar Siatka
Agnieszka Tomiczek
Grażyna Żyrek
Idea „fotografii ojczystej” narodziła się niemal sto lat temu. Jej pomysłodawcą i niestrudzonym propagatorem był ojciec fotografii polskiej – Jan Bułhak. Fotografowanie ojczystego kraju; krajobrazu i ludzi, tego co zwyczajne i unikalne, w latach tuż po odzyskaniu niepodległości stało się dla niego wyrazem miłości do Ojczyzny. Po niemal stu latach sięgamy po ten cudowny w swojej prostocie pomysł, aby w fotografii artystycznej utrwalić piękno różnych zakątków Polski.
„ Za fotografię ojczystą należy uważać zdjęcia obrazujące polski krajobraz i architekturę, budowle zabytkowe, typy ludowe, sceny rodzajowe charakterystyczne dla społeczności polskich miast i wsi. Zdjęcia te powinny obrazować naszą ziemię ojczystą i ludzi ją zamieszkujących z najlepszej strony oraz posiadać wartość artystyczną i piętno narodowe.” Jan Bułhak
Pierwsza wystawa ‘’Fotografii Ojczystej’’ Grupy Twórczej Modern Pictorial Photo skupia się tylko na krajobrazie Polski. Przedstawiamy różne fragmenty kraju, bliskie naszym sercom i co najważniejsze nie pokazujemy tak jak zarejestrował aparat tylko przetwarzamy przez swoja wrażliwość i pokazujemy jak czujemy. Niewątpliwie jest to artystyczne ukazanie Małych Ojczyzn autorów.

Szczegóły

Data:
06 listopada
Godzina:
19:00 do 21:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1304915503260974

Miejsce wydarzenia

Stary Rynek, Częstochowa
Stary Rynek, Częstochowa
Częstochowa,
+ Google Map