PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Fotoplastykon – Spotkanie z Alteą Leszczyńską

27 kwietnia - godz. 18:00

Galeria 4 Arte zaprasza na spotkanie z Alteą Leszczyńską, które odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego Fotoplastykon. Spotkanie poprowadzi Jarosław Dumański, artysta-fotografik AFRP.

Altea Milada Leszczyńska
Artystka plastyk i fotografik. Urodzona w Katowicach. Członkini m. in. Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Częstochowskim, Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, brytyjskiego The Royal Photographic Society, amerykańskich Society of Photographic Education i Photographic Society of America, Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa i in.

Absolwentka Studiów na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończyła Kurs Fotografii na Akademii Fotografii w Krakowie, a także Kurs Fotografii dla Zaawansowanych w ZPAF w Katowicach.

Uprawia fotografię, malarstwo olejne, grafikę warsztatową, a także performance i video art. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe (m. in. w Brukseli, Częstochowie, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, itd.). Prowadzi studio fotograficzne w Blachowni.
Była jurorem w konkursie fotograficznym „Piękno Ziemi Częstochowskiej” pod Patronatem Starosty Częstochowskiego w październiku 2019 i w 2020 r. Jest autorką zdjęć do kalendarza Powiatu Częstochowskiego na rok 2020. Dla Starostwa Powiatowego w Częstochowie, wykonała zdjęcia do publikacji książkowej o Powiacie Częstochowskim

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia
Godzina:
18:00
https://www.facebook.com/events/1558458197867785/

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map