PIĄTEK - 1 MarcaSOBOTA - 2 MarcaNIEDZIELA - 3 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAVI Częstochowski Dzień Fantastyki | PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Fotoplastykon

30 stycznia - godz. 19:00

POROZMAWIAJMY O FOTOGRAFII – Dyskusyjny Klub Fotograficzny FOTOPLASTYKON zaprasza na cykl spotkań/warsztatów fotograficznych w Galerii 4 Arte

Spotkanie Pierwsze: „Co to jest ta fotografia?”
– Co to jest fotografia? Gdzie kończą się obecnie granice fotografii?
– Czy do powstania zdjęcia jest potrzebny aparat fotograficzny?
– Czy fotografia to sztuka czy rzemiosło? A może jedno i drugie?
– Po co robimy zdjęcia?
– Zrobiłem zdjęcia… i co dalej? Możliwości publikacji i ich dobre i złe strony
– Zróbmy to razem! Wspólny projekt fotograficzny – od pomysłu do wystawy

O fotografii trzeba rozmawiać. O pomysłach, kadrach, o wystawach i i zrobionych/niezrobionych zdjęciach, czasem o technice. O naszych odczuciach związanych z fotografią.
Wymiana informacji, pokazanie własnych zdjęć w szerszym kręgu odbiorców czy rozmowa na temat: „co mam z tym dalej zrobić?” jest potrzebna każdemu z nas.
Uczymy się fotografii m. in.: oglądając wystawy, albumy, pokazy zdjęć czy uczestnicząc w spotkaniach z fotografami. Ale to bierna forma przyswajania fotografii. Gdzieś tam nasz mózg rejestruje obrazy i słowa, które w momentach robienia zdjęć powinny do nas powrócić i nas nakierować na ciekawszy kadr, inne spojrzenie.
Ale co, jeśli już mamy zdjęcia, a nie wiemy co dalej z nimi zrobić? Jeśli mamy pomysł, a nie bardzo wiemy jak go zrealizować? Co w sytuacji, gdy przygotowujemy wystawę i nie jesteśmy pewni czy dokonany wybór zdjęć jest wyborem najlepszym, a może nawet nie wiemy jak się do tego zabrać? O tym będziemy rozmawiać na naszych spotkaniach w Galerii 4 Arte w ramach Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego FOTOPLASTYKON. Będzie też warsztatowo.

Zaczynamy 30 stycznia, we wtorek o 19ej w Galerii 4 Arte.

Jarosław Dumański
znak zodiaku: Bliźnięta, rocznik 1973. Z fotografią jestem związany od 35 lat. Mam tytuł Artysty-fotografika, jestem członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców ), należę do Grup Twórczych: Photo Team Industrial, Modern Pictorial Photo i otwARTej Grupy Twórczej. Od dwóch lat współpracuję z radomszczańską Fundacją „foto POZYTYW”.
Organizuję plenery fotograficzne, jestem kuratorem wystaw, zajmuję się też prowadzeniem warsztatów i szkoleń z różnych dziedzin fotografii i cyfrowej obróbki obrazu.
Moje prace prezentowałem na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i sześciu indywidualnych, jak również na wystawach pokonkursowych (m. in.: Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji CYBEROFTO, Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN, Międzynarodowy Salon MARTWA NATURA W FOTOGRAFII, Biennale Fotografii Czarno-Białej POSTAĆ LUDZKA W PEJZAŻU).
Mam na swym koncie wyróżnienia w fotograficznych konkursach polskich i zagranicznych.

Fotografia to dla mnie subiektywne i niepowtarzalne spojrzenie na otaczający mnie świat.
Staram się, aby to spojrzenie było odmienne od tego, co widzą inni ludzie. Moje ulubione dziedziny fotografii to portret, architektura, industrial i dokument.

Szczegóły

Data:
30 stycznia
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1560949024657579

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map