PIĄTEK - 24 MarcaSOBOTA - 25 MarcaNIEDZIELA - 26 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Funk & disco. Od „One nation under a groove” do Disco Demolition Night. Wykład Marcina Szustera

28 marca - godz. 19:00

Funk & disco. Od „One nation under a groove” do Disco Demolition Night.

🎵Jak długo James Brown siedział w więzieniu?

🎵Kto i w jaki sposób wymyślił funkowy slap base?

🎵Czy Led Zeppelin grali funk?

🎵Dlaczego perkusiści w latach 80 bali się automatów perkusyjnych?

🎵Czym był ruch „Disco Sucks” i dlaczego powstał?

🎵Czy w takim razie dało się robić groove’owe i ambitne disco?

🎵I co disco ma wspólnego z hip-hopem?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na wykładzie Marcina Szustera „Funk & disco. Od „One nation under a groove” do Disco Demolition Night.” z cyklu „Historia Muzyki Nowoczesnej”.

🎼 Podane w przystępnej formie wykłady są zbiorem opowiadań o bohaterach każdej muzycznej epoki na przestrzeni ostatnich 100 lat. Uzupełnione o materiały filmowe i utwory z płyt winylowych, tworzą jedyną w swoim rodzaju podróż przez historię muzyki XX wieku.

🎼 „Historia Muzyki Nowoczesnej” to cykl 15 wykładów, które będą odbywać się regularnie, co miesiąc w częstochowskim lokalu „BywaSięTuITam”.

🎼 W programie znajdują się kolejno: „Rhythm and blues”, „Classic Jazz”, „Soul”, „Funk / Disco”, „Hip-hop”, „Rock and roll”, „Classic UK Rock”, „Classic US Rock”, „Punk”, „Rapcore / grunge / nu-metal”, „Pop”, „Muzyka elektroniczna”, „Electronic Dance Music (Detroit Techno, Chicago House)”, „Producenci Muzyczni”, „Muzyka Polska”.

🎼 Prowadzi: Marcin „Szusty” Szuster

Data: 28.03.2023

Start: 19:00

Wejście: 10zł

📚 Marcin „Szusty” Szuster

(TruskulChata / WaxEaters / Szkoła Muzyki Nowoczesnej)

Digger, producent muzyczny, beatmaker, kolekcjoner płyt winylowych, nauczyciel i pasjonat historii muzyki. Zafascynowany zjawiskiem coveringu i samplingu w muzyce. Prowadzi „TruskulChatę”, internetowego bloga o historii muzyki. Współtworzy duet producencki WaxEaters, którego produkcje można znaleźć na albumach takich artystów, jak Rover, Bonson czy WCK. Prowadził warsztaty z samplingu w produkcji muzycznej na Festiwalu TAURON Nowa Muzyka w 2017, a także Seazone Music and Conference 2017. W latach 2021 i 2022 prowadził wykłady z historii hip-hopu i funku podczas Unity Hip-Hop Festival. Współorganizator WaxEaters BeatSession, pierwszego w Polsce jam session dla producentów muzycznych. Pracuje w Sekretariacie oraz Dziale Marketingu i Social Mediów Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu, w której również prowadzi przedmiot Historia Muzyki Nowoczesnej.

Szczegóły

Data:
28 marca
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/911763123508338

Miejsce wydarzenia

BywaSięTuiTam
Ul.Kilinskiego 138
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia