PIĄTEK - 15 StyczniaSOBOTA - 16 StyczniaNIEDZIELA - 17 Stycznia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gang Olsena on-line

27 listopada, 2020 - godz. 18:00 do 29 listopada, 2020 - godz. 23:59

27 listopada 2020, godz. 18.00 i 20.00
GANG OLSENA on-line
– w ramach Programu Profilaktycznego “Muzyka = Trzeźwość”
Transmisja on-line – wstęp bezpłatny
Wieczór 27 listopada miał należeć do grupy Gang Olsena. W repertuarze – koncert “na żywo”, ale pandemia znów pokrzyżowała nam plany. Aby jednak nie zawieść fanów Gangu Olsena i wszystkich miłośników dobrej muzyki, postanowiliśmy zorganizować muzyczny wieczór w sieci.
W programie:
– godz. 18.00 – reportaż “10-lecie Gangu Olsena okiem kamery” – zobacz pod linkiem: https://youtu.be/ZwDeaFn35P0
– godz. 20.00 – koncert “25-lecie Gangu Olsena”, który powtarzamy na życzenie widzów – zobacz pod linkiem: https://youtu.be/voc8trBE1bY
Uwaga! Linki, które podamy niebawem, aktywne będą do niedzieli, 29 listopada do północy. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.
Spędźcie ostatni weekend listopada z Gangiem Olsena. Zapraszamy!
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Gang Olsena – polski rhythmandbluesowy zespół muzyczny.
Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej w Klubie “Pulsar”, w miejscu prób zespołów Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał zespół Gang Olsena. Już sama nazwa grupy sugerowała charakter i “założenia programowe” Gangu: bawić siebie i publiczność!
Zafascynowani muzyką Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues’a bardzo szybko określili swój styl i dopracowali się własnego wizerunku scenicznego.
Oficjalnie Gang Olsena zadebiutował, zdobywając pierwsze miejsce na “Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych” w Chojnowie. W następnych latach zespół występował m.in. na festiwalach “Rawa Blues” w Katowicach, w Jarocinie, na koncercie “Rock Noc” w Opolu oraz “Przystanku Woodstock” organizowanym przez Jurka Owsiaka.
Emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie już od ponad 30 lat. Wśród przebojów grupy wymienić można między innym takie utwory jaki: „Białe myszy, dzikie koty”, „Jak tu nie wypić”, „ Martwe neony mojego miasta” , „Czuła jest noc” czy „Kilka chwil”.
Więcej – oficjalna strona zespołu: www.gangolsena.com.pl
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
O projekcie “Muzyka – Trzeźwość”:
Napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Ponad 90% uczniów klas pierwszych i ponad 96% uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych przyznaje się do picia napojów alkoholowych. Co dziesiąte dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce czy sprzeczce. Co dwudziesty nastolatek po wypiciu alkoholu doświadczył wypadku lub uszkodzenia ciała. W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba młodzieży zatrzymanej do wytrzeźwienia. Najmłodszy nietrzeźwy nieletni zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień miał 12 lat!
Głównym celem jest zatem uświadamianie młodzieży oraz całym rodzinom konsekwencji i zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu, promocja wolnego od alkoholu spędzania wolnego czasu oraz wczesna diagnoza problemu alkoholowego.
Program “Muzyka – Trzeźwość” zakłada dotarcie do grup zagrożonych problemem alkoholowym wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Promocję aktywnego spędzania czasu wolnego bez alkoholu. W ramach projektu zaplanowano realizację kilku koncertów adresowanych do młodzieży, dorosłych i całych rodzin – zespołów Gang Olsena, Orkiestry Dętej KWK Pokój i Universe. W ramach koncertów “na zywo” organizowane były spotkania konsultacyjne dla osób zagrożonych chorobą alkoholową, dystrybucja materiałów informacyjnych dot. problemu uzależnienia umożliwiające wczesną autodiagnozę problemu alkoholowego (test baltimorski).

Szczegóły

Start:
27 listopada, 2020 - godz. 18:00
Koniec:
29 listopada, 2020 - godz. 23:59
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/193106458983233/

Miejsce

ONLINE