PIĄTEK - 31 MajaSOBOTA - 1 CzerwcaNIEDZIELA - 2 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAINDUSTRIADA 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

GŁUPEK BOŻY czyli poeta w III aktach

18 maja - godz. 18:00

- -

Spotkanie z częstochowskim poetą na emigracji, Piotrem Gabryelskim- wywiad, promocja ostatniego tomiku poezji i czytanie performatywne. Całość przedstawiona w trzech aktach- poruszająca opowieść o tym, co dotyka każdego z nas: tęsknocie, samotności i tym jak próbujemy się odnaleźć w zderzeniu z otaczającą rzeczywistością.
Zbiór 'głupek boży’ to trzeci tomik poezji pielgrzyma z Częstochowy, zagubionego między wierszami. Po 'Kamieniach/Stones’ wydanych w Belfaście i 'Odnowie albo nie’ opublikowanej gdzieś w UE po polsku i angielsku przyszedł czas na czysto polski zbiór. Opisywana tam Lorka (ul. Loretańska) to miejsce święte poety, które opuścił i do którego wraca nie wiadomo po co- może po najlepszy czas z dzieciństwa. Ale wywiad nie zabierze nas tylko tam- oprowadzi nas też refleksją po przeszłości po którą sięga każdy z nas…
Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (18 V) o godzinie 18:00 w Klubokawiarni BANKnot. Na miejscu będzie można też nabyć po promocyjnej cenie tomik poezji- ilustrowany twórczością autora, jego bliskich oraz archiwalnymi zdjęciami. 

- -

Szczegóły

Data:
18 maja
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/299719323184018

Miejsce wydarzenia

Klubokawiarnia BANKnot
Al. NMP 28
Częstochowa, 42-200 Poland
+ Google Map