PIĄTEK - 17 WrześniaSOBOTA - 18 WrześniaNIEDZIELA - 19 Września
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ikarusem po śladach linii podmiejskich z czasów PRL

28 sierpnia - godz. 10:00 do 18:00

Stęskniłeś się za Ikarusami? A może lubisz podziwiać malownicze widoki podmiejskich terenów? Dobrze wspominasz swoje podróże po terenie dawnego województwa częstochowskiego? A może chciałbyś poczuć klimat lat 80-tych? Nie? To nie istotne, ta impreza jest dla każdego!
Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprasza na imprezę komunikacyjną – “Ikarusem po śladach linii podmiejskich z czasów PRL”. 28 sierpnia o godzinie 10 wsiądziemy (a Ty razem z nami!) do naszego częstochowskiego starego, poczciwego “dziadka” i wyruszymy w sentymentalną podróż do lat 80-tych ubiegłego stulecia! Odwiedzimy dawne tereny województwa częstochowskiego obsługiwane niegdyś przez MPK (wcześniej MZK). Będzie okazja do porozmawiania, porobienia ciekawych ujęć, a także poznania kawałka historii miejskiego przewoźnika!
Odwiedzimy obecne miejscowości gmin, które w przeszłości gościły czerwone (a później biało-fioletowe) Ikarusy: Blachownię, Kopalnię, Lubojnę, Kuźnicę, Kłobuck, Kalej, Olsztyn, Mstów, Rudniki, Mariankę Rędzińską, Hutę Starą “A”, Leśniaki, a także Aleksandrię!
Koszt imprezy to 40 złotych od osoby. Dzieci powyżej 12 roku życia – 20 złotych. Płatność odbywa się gotówką w dniu imprezy. Uprzejmie prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty!
UWAGA!
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisy są obowiązkowe! Organizator nie gwarantuje każdemu z uczestników uczestnictwa w imprezie! Gwarancją uczestnictwa jest otrzymanie maila z potwierdzeniem uczestnictwa. W przypadku nie otrzymania maila do 24 godzin przed imprezą prosimy o kontakt. W mailu zostaną podane wszystkie informacje organizacyjne.
ZGŁOSZENIA (a także regulamin imprezy): https://forms.gle/xJaWtp3yYrEbKXWn8
Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
28 sierpnia
Czas:
10:00 do 18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/534449941107384/

Miejsce

Miasto Częstochowa
Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map