PIĄTEK - 22 WrześniaSOBOTA - 23 WrześniaNIEDZIELA - 24 WrześniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

INAUGURACJA 79. SEZONU ARTYSTYCZNEGO LILY PHEE

22 września - godz. 19:00

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Lily Phee – fortepian
Adam Klocek – dyrygent

W programie:
Maurice Ravel – Koncert fortepianowy G-dur
Maurice Ravel – Pavana pour une infante defunte
Maurice Ravel – Alborada del gracioso
Maurice Ravel – Le Tombeau de Couperin
Gabriel Fauré – Pavane op. 50

🎹 LILY PHEE
singapurska pianistka Lily Phee w wieku 5 lat rozpoczęła swoją przygodę z musicalem, a następnie rozpoczęła naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Nanyang. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie Andrzeja Pikula. Laureatka nagród w międzynarodowych konkursach fortepianowych.
Zdobyła: pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym w Singapurze, pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Singapurze, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fausta Zadry, trzecią nagrodę na konkursie Cristofori Piano Competition oraz trzecią nagrodę na National Piano & Violin Competition. Dodatkowo otrzymała tytuł „Yamaha Artist” w ramach inicjatywy „I Play Yamaha” w 2018 roku. Jej godne uwagi osiągnięcia to zdobywanie pierwszych nagród na Letnim Festiwalu Muzycznym im. Isaaca Albéniza w Camprodon w Hiszpanii oraz międzynarodowy konkurs pianistyczny Recondite Armonie III w Grosseto we Włoszech.
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: prof. Tamása Ungára, Grzegorza Niemczuka, Roberta Wintera i Kennetha Hamiltona, Dinę Parakhinę. Koncertuje w wielu krajach Europy.

Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej wystąpi w ramach konkursu „Gram z Orkiestrą 2022” organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. 

Szczegóły

Data:
22 września
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/295816246157982

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Częstochowska
Wilsona 16
Częstochowa, śląskie 42-202 Polska
+ Google Map
Phone
34 324 42 30
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia