PIĄTEK - 23 PaździernikaSOBOTA - 24 PaździernikaNIEDZIELA - 25 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Instrumenty zamiast broni!

08 października - godz. 18:00 do 20:00

Kochani, zapraszamy na wyjątkowy koncert dla
African Music School
, jedynej szkoły muzycznej w Republice Centralnej Afryki, założonej przez polskiego misjonarza br. Benedykta Pączkę! RCA to kraj który od kilku dekad szargany jest konfliktami zbrojnymi i w którym, aż 65% dzieci zmuszana jest do pracy lub wcielana do wojska. Misją AMS jest aby to zmienić! Zamiast broni, chcemy dać dzieciom instrumenty, zapewnić edukację i możliwość samorozwoju. Chcemy pomóc im uporać się z bólem i powojenną traumą, dać radość i uśmiech, a także stworzyć szansę na lepszy start w życiu.
Dotychczas w całej Polsce w akcję włączyło się już wielu mniej lub bardziej znanych artystów, wiele osób publicznych oraz zwykłych ludzi, ale o wielkim sercu. Teraz akcja dotarła do Częstochowy. Wiemy, że i w naszym mieście są ludzie, którzy dostrzegą w tym sens i będą chcieli się włączyć. Wejście na koncert nic nie kosztuje, jednak jeśli ktoś z Was bardzo chciałby wesprzeć ten projekt, MOŻE zabrać ze sobą np. nieużywany instrument lub dowolny inny przedmiot związany z muzyką, nawet drobne akcesoria takie jak kable, struny do instrumentów, stroiki, statywy… cokolwiek, co może mieć jednak duże znaczenie w muzycznej edukacji dzieci z AMS. Sprzęt może być używany, ale sprawny. Sprzęty można też zostawiać w Zespole Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego przy ul. Jasnogórskiej, w sekretariacie. Fotografie i filmy z darczyńcami będą pojawiać się w serwisach społecznościowych AMS oraz pod tym wydarzeniem.
A co jeśli nie masz sprzętu muzycznego, a też chcesz wesprzeć naszą akcję? Możesz wpłacić dowolny datek przez stronę www.africanmusicschool.com lub zaprosić swoich znajomych, czy udostępnić wydarzenie dalej! Być może informacja dotrze do kogoś, kto będzie mógł realnie pomóc, ale w ten sposób i Ty przysłużysz się całej sprawie! 💓
Dziękujemy, prosimy o udostępnienia i do zobaczenia w hotelu MERCURE! ✌

Szczegóły

Data:
08 października
Czas:
18:00 do 20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2776268132455667/

Miejsce

ONLINE