PIĄTEK - 6 PaździernikaSOBOTA - 7 PaździernikaNIEDZIELA - 8 PaździernikaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Istnienia wrażliwe” portrety przedwojennych poetek żydowskich

09 września - godz. 17:00

„Istnienia wrażliwe” to spotkanie z wrażliwością kilku kobiet posługujących się słowem – m.in. Zuzanny Ginczanki, Kadii Mołodowskiej, Debory Vogel, Racheli H. Korn, Anny Margolin oraz mężczyzn tworzących muzykę – Jana Sebastiana Bacha, Johanna Pachelbela.
To spotkanie z istnieniami, które dały wyraz swojej bytności na świecie, weszły w wewnętrzny i zewnętrzny dialog z tym, co stanowi sens egzystencji.
Owoce tego dialogu zostały przechowane przez ludzkość, zaopiekowane, by w odpowiedniej chwili nakarmić inne spragnione i potrzebujące dusze.
Tym razem będą nasycały kolejne pokolenie w niezwykle kobiecej interpretacji słowa Katarzyny Linke oraz pięknie rozumianego muzycznego baroku Kaia Stanisza.
—————————————

Katarzyna Linke z wykształcenia i z zamiłowania jest logopedką i pedagogiem. Ma jednak pojemne serce, w którym dużo miejsca zajmuje teatr. Przez lata związana z Teatrem nieoczywistym. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie Teatru.

Kai Stanisz jest studentem fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie dr hab. Wojciecha Kubicy prof. Akademii Muzycznej. Jako czynny artysta zajmuje się muzyką barokową na polu wykonawczym i teoretycznym. Ponadto obok fortepianu kształci swoje umiejętności gry na gitarze i klawesynie.
—————————————

Fot. Kasi Linke – Marcin Szczygieł
Zdjęcie zostało wykonane podczas Festiwalu Dekonstrukcji Czytaj!
Fot. Kaia Stanisza – Rozanna Granda
—————————————
Organizator:
Fundacja Performa
Kuratorka: Anna Królica
Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Związku Artystów Scen Polskich ZASP -Stowarzyszenie.
Festiwal tańca współczesnego „Pamięć miasta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
Projekt dofinansowany ze środków SKE – Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie.
“Pamięć miasta” – spacer performatywny jest dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historycznych w Polsce.

Szczegóły

Data:
09 września
Godzina:
17:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/142044171518358

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map