PIĄTEK - 3 GrudniaSOBOTA - 4 GrudniaNIEDZIELA - 5 Grudnia
  • Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe – Częstochowa Filharmonia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IV JURAJSKI SUPER SPRINT o puchar prezydenta miasta Częstochowy [Dodatkowe informacje]

06 listopada

IV edycja Jurajskiego Super Sprintu to przedstawienie, które jest możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i miłości do rally. Sprint po ulicach Naszego miasta barwnie prezentuje motosport, promuje Miasto, Automobilklub Jurajski ale przede wszystkim zawodników, którzy w dniu imprezy są głównymi aktorami na scenie. Zatem każda kolejna edycja to kolejne wyzwania dla kierowców, pilotów, ich sprzętu i umiejętności. To wszystko zbliża się bardzo wielkimi krokami !!!. Zapraszamy zatem załogi amatorskie i licencjonowane do zapisów . Wszyscy chętni mogą zgłaszać swój udział w imprezie do dnia 04.11.2021 r. więcej informacji na http://www.automobilklubjurajski.pl/
Pragniemy Wam także przypomnieć zawodników, którzy zaszczycili Gościnnie swoją obecnością poprzednie edycje naszej imprezy, bez wątpienia należy zacząć od takich osobowości motosportu jak:
Miko Marczyk wielokrotny Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych
Adam Polak 16-tokrotny Mistrz  Polski w rajdach i wyścigach i jego wspaniały przejazd Polonezem 2000 cm3 pokaz umiejętności z wysokiego C.
Łukasz  Pieniążek młody talent na arenie rajdowej ,który w kolejnych latach swoich startów zdobywał światowe podium pośród  rajdowej szpicy Mistrzostw Świata. Łukasz i jego przejazdy ulicami Częstochowy autem  ŚKODA R5  rozgrzewały serca nie tylko kibiców ale także zawodników.
…Ale jak już wiadomo na nadchodzącą IV edycję zaproszenie przyjął:
Robert Herba Mistrz Polski W Rajdach Samochodowych gotowy do szaleństw ulicami Częstochowy
Paweł Dytko mistrz Polski w Rajdach i Samochodowych Wyścigach Górskich, pokaże nam  super możliwości swojej TOYOTY
Ale to jeszcze nie wszystko  …ciekawe czy odgadniecie, który kolejny mistrz zaszczyci swoją obecnością sprint uliczny 6 listopada?
Musicie  przyznać że to mocna dawka adrenaliny i okazji do podziwiania rajdowego kunsztu na najwyższym poziomie.
Pozdrawiamy i do zobaczenia

DODATKOWE INFORMACJE

W związku z organizacją w sobotę rajdu samochodowego w obrębie centrum miasta kierowcy muszą zaplanować podróż z uwzględnieniem przewidywanych utrudnień. Zmiany będą obowiązywały w godz. 6.30 – 21 💡
🚧🚧Zamknięcie dotyczy głównie przejazdu ulicami Popiełuszki i Pułaskiego w okolicy Miejskich Parków Podjasnogórskich.
Szczegóły ⤵
Zamknięte ulice w rejonie Jasnej Góry z powodu wyścigu samochodowego
Omiń korki spowodowane przez IV Jurajski SuperSprint
Więcej szczegółów

Przede wszystkim zamknięta będzie III Aleja NMP, nie pojedziemy także fragmentem ul. Popiełuszki i Pułaskiego od skrzyżowania z Jasnogórską do Kopernika. Ponadto zamknięty zostanie fragment ul. 7 Kamienic od ul. Grunwaldzkiej do Pułaskiego. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do godz. 21.

Zamknięte ulice w rejonie Jasnej Góry z powodu wyścigu samochodowego Źródło: MZD

Z powodu zamknięcia ulic część autobusów pojedzie objazdami. Innymi trasami będą kursować linie nr 11, 12, 15, 27 i 31. Autobusy nr 11 jadące w stronę cmentarza św. Rocha skierowane zostaną przez ul. Sobieskiego, Pułaskiego, św. Kazimierza i św. Barbary. W przeciwnym kierunku autobusy będą kursować przez św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego i Sobieskiego.

Linie nr 12 i 27 w stronę Gnaszyna będą jeździć przez Sobieskiego, Śląską, Kilińskiego, al. Jana Pawła II i przez Rynek Wieluński. Z kolei trasa w przeciwnym kierunku pobiegnie przez Rynek Wieluński, al. Jana Pawła II, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego i Sobieskiego.

Dla linii nr 15 objazd w kierunku Kukuczki wiedzie przez Sobieskiego, Śląską, Kilińskiego, al. Jana Pawła II i Szajnowicza-Iwanowa. W stronę Korkowej autobusy pojadą przez Szajnowicza-Iwanowa, al. Jana Pawła II, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego i Sobieskiego.

Dla linii nr 31 objazd w stronę cmentarza komunalnego wytyczono przez Sobieskiego, Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary i Kordeckiego. Autobusy kierujące się na Piłsudskiego przejadą przez Kordeckiego, św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego i Sobieskiego.

Miejsce wydarzenia

Częstochowa
Częstochowa + Google Map