PIĄTEK - 1 PaździernikaSOBOTA - 2 PaździernikaNIEDZIELA - 3 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jasna Strona Mocy – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej | PROGRAM

13 sierpnia - godz. 20:15 do 14 sierpnia - godz. 22:15

Czekają nas 2 dni muzycznej uczty, która pod nazwą Jasna Strona Mocy. Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Częstochowie na Błoniach Jasnogórskich. Komentatorzy zgodnie przyznają, że będzie to bezprecedensowe wydarzenie promujące muzykę chrześcijańską.
Festiwal wpisuje się w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu 1991 r. odbyły się w Częstochowie.
Pierwszego dnia (piątek) scena zostanie oddana zagranicznym wykonawcom. W ramach koncertu Abyśmy byli jedno – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej, który nawiązuje do tytułu ekumenicznej encykliki Jana Pawła II, zaprezentuje się Stan Fortuna – amerykański franciszkanin znany z muzycznej działalności. O jego twórczości rozpisuje się amerykańska prasa, a o jego życiu zrealizowano film dokumentalny. Jest nie tylko kaznodzieją, który bierze udział w wielu spotkaniach z młodzieżą, ale także wziętym muzykiem. Obok niego zobaczymy muzyczne objawienie dekady – fenomenalną s. Cristinę Scuccię z Włoch, zwyciężczynię programu The Voice of Italy. Włoska zakonnica miała już okazję śpiewać dla polskiej publiczności. W 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży wystąpiła w Krakowie. Gwiazdą specjalną tego dnia będzie lubiana przez wszystkich i chętnie słuchana In-Grid.
13 sierpnia zostanie zorganizowany także plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej, w którym wezmą udział osoby utalentowane wokalnie, reprezentujące różne kontynenty.
Laureat tegorocznej edycji Festiwalu wyłoniony zostanie w drodze głosowania, które odbędzie się wśród uczestników Plebiscytu.
Widzowie będą mogli głosować wysyłając SMS.
W związku z tym wydarzeniem zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa www.fmch.tvp.pl.
W piątek koncert poprowadzą Ida Nowakowska oraz Tomasz Wolny.
W kolejnym dniu festiwalu artyści zaprezentują utwory szczególnie bliskie sercu papieża Polaka, a obecni tego dnia na Jasnej Górze pielgrzymi będą mogli przyłączyć się do muzycznego hołdu. W ramach koncertu Abba Ojcze – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II usłyszymy następujące sławy polskiej sceny muzycznej: Halinę Mlynkovą, zespół Pectus, Edytę Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Mietka Szcześniaka, Halinę Frąckowiak, Piotra Cugowskiego, Katarzynę Cerekwicką. Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.
Festiwal będzie transmitowany w TVP 1 od godz. 20.15. Niedziela objęła patronat medialny nad tym wyjątkowym wydarzeniem.
Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i Klasztor Jasnogórski przy współudziale „Fundacji Instytut Mediów”.

Szczegóły

Start:
13 sierpnia - godz. 20:15
Koniec:
14 sierpnia - godz. 22:15
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/521829528897832

Miejsce

Częstochowa Jasna Góra
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska + Google Map