PIĄTEK - 3 GrudniaSOBOTA - 4 GrudniaNIEDZIELA - 5 Grudnia
  • Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe – Częstochowa Filharmonia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

JAZZtochowa. Marc Perrenoud Trio

12 listopada - godz. 20:00

Marc Perrenoud Trio wystąpi ponownie podczas JAZZtochowy w Częstochowie. Szwajcarskie trio jazzowe zaprezentuje materiał ze swojej zeszłorocznej płyty „Morphée”.
Marc Perrenoud (fortepian), Matyas Szandai (kontrabas) oraz Cyril Regamey (perkusja) wystąpią w Ośrodku Promocji Kultury.
Wstęp na koncert Marc Perrenoud Trio w ramach cyklu JAZZtochowa jest bezpłatny. Obowiązują jednak specjalne wejściówki. Zostaną one udostępnione do odbioru kilkanaście dni przed koncertem. Prosimy śledzić bieżące informacje.
Koncert odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury, w którym obowiązuje limit miejsc, a także określony reżim sanitarny.
– – –
▶︎ Morphée
Na początku 2020 roku ukazała się nowa płyta formacji Marc Perrenoud Trio, zatytułowana „Morhpée”. To już piąty album w dorobku tej szwajcarskiej grupy jazzowej.
Jak przyznaje sam Marc Perrenound, kompozytor wszystkich utworów, tytuł albumu i charakter kompozycji wynikają z pory dnia, w której pracował nad materiałem na nową płytę. Utwory powstawały bowiem latem 2019 roku, które było wówczas w Genewie bardzo upalne.
– Wolę pracować rano, z wyjątkiem tego lata, kiedy było za gorąco w ciągu dnia. Dlatego stałem się nocnym kompozytorem – tłumaczy artysta. – W nocy było chłodniej. Dlatego zacząłem pracować między 2 a 5 w nocy. Trochę spałem, pisałem, znów spałem. Latem czas płynie zupełnie inaczej, pewne sprawy zwalniają. W związku z tym praca w nocy pozwoliła mi na wejście w inny świat, w którym miałem większe poczucie przestrzeni. Dzięki temu mogłem stworzyć kompozycje pełne otwartych, zawieszonych w czasie dźwięków.
– – –
▶︎ Marc Perrenoud Trio
Marc Perrenoud jest jednym z najbardziej uznanych szwajcarskich muzyków jazzowych swojej generacji. Został okrzyknięty jako niezwykły przez francuski „Jazzman” i zawsze wybitny przez „All About Jazz”. Ze swoim trio wydał dotychczas pięć albumów: „Logo”, „Two Lost Churches”, „Vestry Lamento”, „Nature Boy” i „Morphée”. Na muzycznym koncie ma również płytę solową, projekt w duecie i kwintecie.
– Niesamowita melodyjna wyobraźnia, niszczycielska moc, liryczna intensywność dotyku, oryginalnej urody kompozycje, diabolicznie fascynujące – muzyka Marc Perrenoud Trio koncentruje w sobie najlepsze cechy współczesnego jazzu, łącząc wszystkie style – tak o muzyce tria pisze Luca Sabbatini, szwajcarski dziennikarz jazzowy.
Trio tworzą Marc Perrenoud, Marco Muller i Cyril Regamey. W Częstochowie jednak podczas najbliższego koncertu na scenie pojawią się Marc Perrenoud (fortepian), Matyas Szandai (kontrabas) oraz Cyril Regamey (perkusja).
– – –
▶︎ JAZZtochowa
Wstęp na koncert Marc Perrenoud Trio w ramach cyklu JAZZtochowa jest bezpłatny. Obowiązują jednak specjalne wejściówki. Zostaną one udostępnione do odbioru kilkanaście dni przed koncertem. Prosimy śledzić bieżące informacje. Koncert odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury, w którym obowiązuje limit miejsc, a także określony reżim sanitarny.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/ 

Szczegóły

Data:
12 listopada
Godzina:
20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/237292335096818

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map