PIĄTEK - 4 GrudniaSOBOTA - 5 GrudniaNIEDZIELA - 6 Grudnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

JRG #1 by Decathlon Poczesna & Friends

16 listopada - godz. 17:30

Zmrok zaczyna się już po południu, na szosach po ciemku robi się mniej bezpiecznie, ale życie nie lubi pustki. Dlatego zamiast wycieczek szosowych w ramach “Nie lubię poniedziałków”, proponujemy nową zabawę pod przewrotną nazwą “Jura Race Gravel” – w skrócie “JRG”. Podobnie jak skrót od “Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza”. Zbieżność ta nie jest przypadkowa, bo z założenia poruszać się będziemy głównie pożarówkami 😉 Trasa będzie miała stały przebieg, więc co tydzień jeździć będziemy dokładnie po tej samej trasie. Żeby dodać nieco pikanterii tej jeździe utworzony zostanie segment, po którym będzie można rywalizować zarówno solo jak i w grupie 🙂 Pomimo tego, że w nazwie użyto słowa “gravel” trasa nie będzie przebiegać w 100% po żwirze, bo na trasie będą także odcinki gruntowe i bitumiczne.
Startujemy i kończymy pod Estakadą, ale sam segment rozpocznie się już po wyjeździe z miasta i zakończy przed wjazdem. Cała pętla (łącznie z odcinkiem przed i po segmencie) liczyć będzie ok. 35 km.
Testowy przejazd planujemy w najbliższy poniedziałek.
Rywalizacji nie należy traktować zbyt poważnie, bo to zabawa dla utrzymania formy i bycia aktywnym także podczas tej gorszej połowy roku 😉 Jeździmy na dowolnym rowerze, który pozwoli na jazdę poza drogami asfaltowymi 😛 Oczywiście z uwagi na dużą ilość szutrów najbardziej uprzywilejowane będą gravelówki, ale równie dobrze – zwłaszcza na odcinkach gruntowych – sprawdzi się MTB, trekking czy cross.

Szczegóły

Data:
16 listopada
Czas:
17:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1869657816520991

Miejsce

Centrum Handlowo-Usługowe Jagiellończycy
Brzozowa 2/8
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map