PIĄTEK - 3 GrudniaSOBOTA - 4 GrudniaNIEDZIELA - 5 Grudnia
  • Kabaret STAND UP Igor Kwiatkowski – w premierowym programie – Tylko śmiech nas ocali
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

JRG #15 (Jura Race Gravel 21/22)

22 listopada - godz. 18:00

W sezonie jesienno-zimowym wracamy z inicjatywą JRG! Z pewnością wiele osób w tym niesprzyjającym dla rowerzystów zamyka się w domach kub klubach fitness i szlifuje formę na kolejny sezon na trenażerach lub rowerkach stacjonarnych – i bardzo fajnie! Ale ile można kręcić na chomika? Warto czasem wyrwać się z zamknięcia i pośmigać na dworze!
Czym jest JRG „Jura Race Gravel”? 🤔
Jest to trening po stosunkowo płaskiej trasie w formie pętli o długości 26 km, na możliwie wysokiej intensywności.
Nazwa to gra słów. Skrót „JRG” oznacza Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą 🧯🔥, a jako, że zgodnie z pierwotnym założeniem mieliśmy wytyczyć trasę po drogach pożarowych w pobliskich lasach, których znaczna część jest o nawierzchni szutrowej, twórczo rozwinęliśmy ten skrót dla własnych potrzeb 🙂 Tak właśnie powstała nazwa Jura Race Gravel. „Gravel” to nie tylko rodzaj bardzo popularnego w ostatnich latach gatunku rowerów. Słowo z angielskiego oznacza „żwir”.
Na czym polega JRG? ⚖️
Założeniem JRG jest szybki, intensywny i niezbyt długi trening. Będziemy starali się pokonać wyznaczoną pętle w możliwie najkrótszym czasie. Pomimo tego, że nie jest to wyścig sensu stricte, starać się będziemy odnotować najlepszy czas na odcinku i przypieczętować go zdobyciem KOM’a na stravie. Przypominam, iż poruszać się będziemy w warunkach ograniczonej widoczności (zmrok!), dlatego też należy liczyć się z faktem iż osoby, które pokonywać będą segment za dnia mogą osiągnąć lepsze rezultaty. Jest to oczywiście zabawa, dlatego rywalizacji nie należy traktować nazbyt poważnie, bo poza gratulacjami z ust kolegów nagród nie przewidujemy.
Jakie obowiązują zasady? 📖
Celem jest pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie, dlatego też nikt nie będzie oglądał się za tymi, którzy puszczają koło. Oczywiście, to od Ciebie zależy, czy będziesz gonił ile sił w nogach, czy jednak poczekasz na kolegów/koleżanki i wspólnie ruszycie w kierunku mety. Nikt nikomu nie zabroni formułować grupek, które wolą pokonać trasę w tempie umiarkowanym. Jest tylko prośba, aby nie blokować osób/grupek szybszych.
Każdy jedzie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Sprawny rower, dobre oświetlenie i kask – to oczywistości, o których chyba nikomu nie trzeba przypominać.
Należy pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych narzędzi i zapasowej dętki, by uniknąć nieprzyjemnej przygody. Być może ktoś zatrzyma się pomóc (co zwykle się zdarza), ale może zdarzyć się, że złapiesz kapcia w takim momencie, że nikogo przy Tobie nie będzie!
Co nowego? ✔️
W tym roku zmianie uległa trasa. (LINK do pobrania trasy w formacie .gpx: https://www.plotaroute.com/route/1724616?units=km). Do minimum ograniczyliśmy odcinki po asfalcie. Doszły dodatkowe dwa odcinki gruntowe. Większość trasy to nawierzchnia szutrowa. Trzeba zachować szczególną ostrożność w okolicy Poraja, ponieważ trwają tam jakieś prace leśno-drogowe. Obecnie trasa jest przejedna, ale nie można wykluczyć problemów w przyszłości.
Wyznaczone są segmenty na Stravie oraz w Garminie („Mocny Gacek JGR21/22” oraz „Ścioraj się jak Cioran-JGR21/22” na cześć naszych mocarnych koni!)
Kiedy, gdzie i o której? 📆🗺️⏰
Spotykamy się w poniedziałki, niedaleko zbiornika Michalina (bliżej przejazdu kolejkowego na ul. Bugajskiej), tj. nieopodal miejsca startu sektora, o godzinie 18:00.
Na pewno będzie ogień 🔥 

Szczegóły

Data:
22 listopada
Godzina:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/634910651018202/

Miejsce wydarzenia

Zalew Michalina
Częstochowa, + Google Map