PIĄTEK - 9 KwietniaSOBOTA - 10 KwietniaNIEDZIELA - 11 Kwietnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

JRG #9 by Decathlon Poczesna & Friends

11 stycznia - godz. 17:30

Zmrok zaczyna się już po południu, na szosach po ciemku robi się mniej bezpiecznie, ale życie nie lubi pustki. Dlatego zamiast wycieczek szosowych w ramach “Nie lubię poniedziałków”, proponujemy nową zabawę pod przewrotną nazwą “Jura Race Gravel” – w skrócie “JRG”. Podobnie jak skrót od “Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza”. Zbieżność ta nie jest przypadkowa, bo z założenia poruszać się będziemy głównie pożarówkami 😉 Trasa będzie miała stały przebieg, więc co tydzień jeździć będziemy dokładnie po tej samej trasie. Żeby dodać nieco pikanterii tej jeździe utworzony zostanie segment, po którym będzie można rywalizować zarówno solo jak i w grupie 🙂 Pomimo tego, że w nazwie użyto słowa “gravel” trasa nie będzie przebiegać w 100% po żwirze, bo na trasie będą także odcinki gruntowe i bitumiczne.
Startujemy i kończymy pod Estakadą, ale sam segment rozpocznie się już po wyjeździe z miasta i zakończy przed wjazdem.
Tak przedstawia się trasa Jura Race Gravel by Decathlon and Friends: https://www.plotaroute.com/route/1342541?units=km
Na trasie wyznaczony został segment (start i meta na szutrówce tuż za Bugajską), tak żeby spokojnie wyjechać z miasta i wrócić po trasie – powiedzmy rozgrzewka i rozjazd 😉 Zabawa polegać będzie na tym, żeby przejechać trasę w najkrótszym czasie. Należy traktować tą rywalizację z przymrożeniem oka i nie wyprzedać tam gdzie jest to niebezpieczne. Trasa nie ma trudnych technicznie fragmentów. W większości poruszamy się szutrówkami, ale w kilku miejscach będą odcinki gruntowe i asfaltowe. W niektórych fragmentach jest jednak dość wąsko, więc wyprzedzanie w tych miejscach nie jest wskazane. Uważajcie zwłaszcza na wałach, żeby nie nadziać się na słupki betonowe, które są na skrajach (są tak zarośnięte że ich nie widać, zatem najpewniej jest jechać wąską ścieżką po środku).
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Spotykamy się w poniedziałki o 17:30 pod Estakadą.
Cała pętla ma niespełna 35 km, więc od “ostrego startu” do mety jest stosunkowo niedaleko – tak akurat żeby wyskoczyć na krótki rower w jesienno-zimowe popołudnie 😉

Szczegóły

Data:
11 stycznia
Czas:
17:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/161128955449687/

Miejsce

Centrum Handlowo-Usługowe Jagiellończycy
Brzozowa 2/8
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map