Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jubileuszowy recital Elżbiety Wojnowskiej

20 września - godz. 19:00 do 21:00

Teatr im. A. Mickiewicza zaprasza na koncert Elżbiety Wojnowskiej – pieśniarki, urodzonej w Częstochowie, absolwentki I LO im. Juliusza Słowackiego. Na częstochowskiej scenie zadebiutowała mając zaledwie 12 lat. Wcieliła się wówczas w rolę Nel w inscenizacji „W pustyni i w puszczy”.
Swą dorosłą muzyczno-poetycką karierę rozpoczęła na FAMIE w 1973 r. Rok później drzemiący w niej ogromny talent interpretacyjny dał o sobie znać w piosence „Zaproście mnie do stołu”, śpiewanej i wyróżnionej główną nagrodą na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i na Festiwalu Piosenki Opole’74.
Elżbieta Wojnowska powraca na Scenę częstochowskiego Teatru jako dojrzała artystka. Zaprezentuje recital złożony z utworów m.in. Jana Wołka, Bertolda Brechta, Romana Kołakowskiego, Agnieszki Osieckiej.
W programie recitalu znajdą się takie utwory jak: „Zaproście mnie do stołu”, „Sztuczny miód”, „Okropna pieśń o Mackie Majcherze” Bertolta Brechta z muzyką Kurta Weilla i wiele innych.
Artystce akompaniować będzie na fortepianie Jakub Lubowicz – kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, kierownik muzyczny Teatru Roma w Warszawie.
Zbigniew Dzięgiel*: Elżbieta Wojnowska to ktoś ważny dla polskiej kultury. Artystka, którą kochali i kochają fani, lecz nie media. Na scenie prawie 40 lat i ma swoją wierną publiczność. Jest osobą wymagającą, dla której śpiewanie jest prawdziwą misją.
Nagrała 7 płyt – z niekomercyjną muzyką i wspaniałymi tekstami, które intrygują i uwodzą pełnym zadumy klimatem.
Jej powrót na scenę w listopadzie 1999 roku został nagrodzony przez publiczność w studiu radiowej Trójki owacją na stojąco. Z tego koncertu i koncertu w 2000 r. ukazała się płyta „Zaproście mnie do stołu”
W 2002 r. wydała CD „Sztuczny miód” w Złotej Kolekcji Pomatonu.
W kwietniu 2004 roku we Wrocławiu odbył się koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej. W tym samym roku ukazała się kolejna płyta CD „Elżbieta Wojnowska, Włodek Pawlik – Sonety Szekspira” PPA i CS Impart.
Elżbieta Wojnowska śpiewa utwory: Kurta Weilla, Henryka Albera, Janusza Strobla, Janusza Tylmana, Włodka Pawlika i własne kompozycje do wierszy i tekstów m.in.: Norwida, Wyspiańskiego, Tuwima, Gałczyńskiego, Broniewskiego, Bursy, Wojaczka, Kaczmarskiego, Osieckiej, Brechta, Williama Shakespeare’a, Okudżawy i Nohavicy.
Fotografie pochodzą z koncertu w krakowskiej Piwnicy pod Baranami; autor: Andrzej Głuc
20 września, godz. 19.00 (Scena duża), bilety: balkon: 30; parter: 35 zł

Szczegóły

Data:
20 września
Czas:
19:00 do 21:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2415864065317847/

Miejsce

Teatr im. Adama Mickiewicza
Kilińskiego 15
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.teatr-mickiewicza.pl/