PIĄTEK - 5 CzerwcaSOBOTA - 6 CzerwcaNIEDZIELA - 7 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Juromania 2020 – PROGRAM (wkrótce)

18 września do 20 września

Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Więcej informacji wkrótce!

O Juromanii:

„Od prawie 100 lat Szlak Orlich Gniazd łączy wszystko to, co najpiękniejsze ma do zaoferowania Jura Krakowsko-Częstochowska. Obecnie Szlak to nie tylko zamki, to pewna kraina, która obejmuje krajobrazy, obiekty historyczne i sakralne oraz przestrzenie dla różnych sfer aktywności. Rozpiętość atrakcji, które oferuje ten szlak turystyczny, jest niezwykle szeroka: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek czy zadumę na łonie przyrody.

W działania na rzecz stworzenia wydarzenia promującego ten wyjątkowy obszar, a również stworzenia stabilnej sieci współpracy, włączyły się dwa województwa, kilkanaście jurajskich gmin i miast, a przede wszystkim wiele instytucji kultury i stowarzyszeń. Efektem współpracy jest JUROMANIA – Święto Szlaku Orlich Gniazd, którego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze.

Pierwsza JUROMANIA – Święta Szlaku Orlich Gniazd pokazała, że Jura Krakowsko-Częstochowska cieszy się rosnącą popularnością wśród mieszkańców całej Polski. Podczas zeszłorocznej edycji ponad 18 tysięcy uczestników czynnie brało udział w bogatym programie wydarzeń organizowanym w 28 lokalizacjach na terenie całej Jury. Wśród przygotowanych atrakcji warto wymienić 90 warsztatów edukacyjnych, 35 widowisk historycznych, 30 koncertów czy 8 spektakli ognia.

JUROMANIA szykuje prawdziwą ucztę wrażeń. Bogactwo Jury przenosi uczestników w średniowieczne klimaty jurajskich zamków i warowni. Pobudza wszystkie zmyły podczas turniejów rycerskich, pokazów historycznych, w regionalnej kuchni czy na licznych warsztatach i zajęciach edukacyjnych. Dla aktywnych czekają wspinaczki pod okiem instruktorów, rajdy i wycieczki z przewodnikiem.

Szczegóły

Start:
18 września
Koniec:
20 września
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Juromania/photos/a.535852673494227/861133044299520

Miejsce

Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska + Google Map