PIĄTEK - 22 WrześniaSOBOTA - 23 WrześniaNIEDZIELA - 24 WrześniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Juromania 2023 | PROGRAM | Częstochowa – Olsztyn

15 września do 17 września

Od 15-17 września 2023 odbędzie się kolejna edycja JurOmanii. Jej celem jest promocja Szlaku Orlich Gniazd i regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi.

W tym roku czekać na Was będzie JURA W KLIMACIE.

PROGRAM DLA POZOSTAŁYCH MIAST

Powiedzieć, że Jura Krakowsko-Częstochowska to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Polsce, to jak nic nie powiedzieć. Marzysz o zapierających dech w piersiach widokach, tajemniczych jaskiniach i magicznej atmosferze pośród tętniących historią zamków? Jura Krakowsko-Częstochowska jest właśnie tym miejscem, które spełni Twoje najskrytsze podróżnicze pragnienia.

Spacerując po malowniczych szlakach, dotrzesz do majestatycznych skałek i wapiennych formacji, które są prawdziwym wyzwaniem dla wspinaczy. Jeśli masz odwagę, wspinaj się na ich szczyty i zakochaj się w niepowtarzalnym krajobrazie Jury.

Nie możemy zapomnieć o zamkach i ruinach, które są rozsiane po jurajskim krajobrazie. Majestatyczne warownie, takie jak Olsztyn, Pieskowa Skała czy Ogrodzieniec, przeniosą Cię w klimat dawnych czasów, gdzie czekają na Ciebie rycerze i piękne damy. Przeżyj swoją własną historię i pozwól, by magiczna aura tych miejsc zaprowadziła Cię do innej epoki.

Jura Krakowsko-Częstochowska to również raj dla miłośników jaskiń. Odkryj tajemnicze podziemne komnaty, zatopione w mroku, i poczuj dreszcz emocji zwiedzając ich wnętrze. W tych wszystkich miejscach spotkasz niezwykle otwartych oraz przyjaznych ludzi, dzięki którym Jura jest idealnym miejscem do wypoczynku.

Nasz festiwal łączy te wszystkie elementy, jak zwykle w towarzystwie pysznej regionalnej kuchni. Jesteście gotowi spędzić z nami ten czas? Jeśli tak to czekamy na Was od 15 do 17 września.

PROGRAMU FESTIWALU szukaj na stronie: www.juromania.pl.

Do zobaczenia na Jurze!

Szczegóły

Początek:
15 września
Koniec:
17 września
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/295206193063251

Miejsce wydarzenia

Częstochowa 42-200
Częstochowa + Google Map