PIĄTEK - 31 MajaSOBOTA - 1 CzerwcaNIEDZIELA - 2 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAINDUSTRIADA 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Kocham życie” Seans i spotkanie z reżyserem

13 maja - godz. 18:00

- -

„Kocham życie” (45 min.) – taki tytuł nosi film dokumentalny z 2018 roku w reżyserii Zbigniewa Gajzlera. Autorem muzyki do tego obrazu jest Michał Lorenc. DKF Rumcajs pokaże ten dokument 13 maja o godz. 18.00.
Film opowiada o przeżyciach Marzenny, która przed laty zachorowała na raka piersi. Każde ujęcie tego filmu to subtelne wnikanie w sferę psychiki kobiety, która ma świadomość, że w każdej chwili może nastąpić remisja.
– Myślę, że film może wnieść dużo ciepła i nadziei oraz być przykładem miłości w dobrym i złym. Dedykuję go wszystkim kobietom dotkniętym tą straszną chorobą – mówi reżyser. – Postanowiłem zaprosić do tego projektu moje dwie znakomite przyjaciółki aktorki jeszcze z lat 80-tych Iwonę Katarzynę Pawlak i już św. pamięci Hanię Dunowską, One wspólnie z bohaterką Marzenną Lewandowską pociągnęły ten temat w kierunku wcześniej obranym przeze mnie, praca z Nimi, to było wielkie uroczysko, starałem się zadbać o cudowny klimat, dając Im całkowitą swobodę wypowiedzi i zachowania podczas kręcenia kolejnych scen. co zaowocowało wielkim sukcesem w Polsce i świecie.
Film mógł zaistnieć na wielu festiwalach w całym świecie. Wygrał Festiwal w Tokio w kategorii Doc. i otrzymał tam nominację za muzykę i montaż. Na festiwalu w LA był nominowany do nagrody Polskich Filmów. Wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród publiczności, ale też wielu gwiazd Hollywood. Całość tego niezwykłego obrazu z ogromną przyjemnością i jako honorem postanowiła cudownie spuentować ulubiona aktorka reżysera i wierna przyjaciółka od wielu lat – Catherine Le Blanc.

Wstęp:
– dla członków Rumcajsa : 10 zł za bilet jednorazowy, 30 zł za karnet miesięczny i 80 zł za karnet kwartalny. Składka członkowska 10 zł na rok. Członkiem DKF może zostać osoba pełnoletnia, jeśli zobowiąże się do przestrzegania zasad funkcjonowania i Statutu DKF;
– dla osób niebędących członkami DKF Rumcajs ceny odpowiednio: 14 zł, 50 zł i 120 zł.
Sprzedaż biletów i wpłaty składek w Klubie Politechnik.
Dla pracowników Politechniki Częstochowskiej bilety i karnety dostępne w Dziale Socjalnym Politechniki.

- -

Szczegóły

Data:
13 maja
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/976356344199002

Miejsce wydarzenia

DKF Rumcajs
Akademicka 5, 42-200 Częstochowa + Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia