
- wydarzenie już minęło.
Koncert 200-lecie połączenia Częstochowy

Koncert / 200-lecie połączenia Częstochowy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – przygotowanie chóru
Adam Drzewiecki – warstwa elektroniczna
Janusz Radek – śpiew
Adam Klocek – dyrygent
Piotr Gromek – Poemat symfoniczny DWA MIASTA
utwór powstał na zamówienie Filharmonii Częstochowskiej z okazji 200-lecia połączenia Częstochowy – światowe prawykonanie
Projekt Janusza Radka „Poświatowska”
Koncert przygotowany z okazji 200-lecia połączenia Starej i Nowej Częstochowy – opowieść o pamięci, tożsamości i współczesnym brzmieniu miasta. Wieczór otworzy światowe prawykonanie poematu symfonicznego Dwa Miasta Piotra Gromka – utworu skomponowanego na zamówienie Filharmonii Częstochowskiej który łączy tradycję z nowoczesnością, tworząc dźwiękowy obraz historii oraz przemian Częstochowy.
Drugą część koncertu wypełni projekt Janusza Radka „Poświatowska”, inspirowany poezją Haliny Poświatowskiej – poetki na trwałe związanej z Częstochową. Pełne wyrazu interpretacje Janusza Radka wydobędą ukrytą głębię jej twórczości, prowadząc słuchaczy przez świat refleksji, miłości i przemijania poetki.