Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Koncert 200-lecie połączenia Częstochowy

29 maja - godz. 19:00

Koncert / 200-lecie połączenia Częstochowy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – przygotowanie chóru
Adam Drzewiecki – warstwa elektroniczna
Janusz Radek – śpiew
Adam Klocek – dyrygent

Piotr Gromek – Poemat symfoniczny DWA MIASTA
utwór powstał na zamówienie Filharmonii Częstochowskiej z okazji 200-lecia połączenia Częstochowy – światowe prawykonanie

Projekt Janusza Radka „Poświatowska”

Koncert przygotowany z okazji 200-lecia połączenia Starej i Nowej Częstochowy – opowieść o pamięci, tożsamości i współczesnym brzmieniu miasta. Wieczór otworzy światowe prawykonanie poematu symfonicznego Dwa Miasta Piotra Gromka – utworu skomponowanego na zamówienie Filharmonii Częstochowskiej który łączy tradycję z nowoczesnością, tworząc dźwiękowy obraz historii oraz przemian Częstochowy.

Drugą część koncertu wypełni projekt Janusza Radka „Poświatowska”, inspirowany poezją Haliny Poświatowskiej – poetki na trwałe związanej z Częstochową. Pełne wyrazu interpretacje Janusza Radka wydobędą ukrytą głębię jej twórczości, prowadząc słuchaczy przez świat refleksji, miłości i przemijania poetki. 

Szczegóły

Miejsce