PIĄTEK - 14 CzerwcaSOBOTA - 15 CzerwcaNIEDZIELA - 16 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert IREK GŁYK & JOAQUIN SOSA – wibrafon i klarnet

14 czerwca - godz. 19:00

- -

Zapraszamy na dobre wibracje! IREK GŁYK & JOAQUIN SOSA czyli wibrafon i klarnet,saksofon – na koncert promujący najnowszy album ” I Am Never Alone”

Bilety od 70zł | Koncert IREK GŁYK & JOAQUIN SOSA – wibrafon i klarnet

-> Piątek 14-06-2024 r. godz. 19:00
– > Galeria 4 Arte, ul. 1 maja 27, Częstochowa

-> bilety 70 zł – przed koncertem przy wejściu lub płatność na konto Galerii:
PKO BP nr 41 1020 1664 0000 3602 0656 8846

Rezerwacja miejsc przy stolikach z lampką dobrego wina: tel.+48 660 197 222
Do zobaczenia!

A teraz kilka słów o muzykach ❤ ❤

IREK GŁYK
Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.
Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.
Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990).
Irek Głyk to nie tylko wybitny wibrafonista i perkusista, ale także założyciel i menedżer rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio – w którym grał wówczas jego 14-letni syn Patryk Głyk na perkusji i 11-letnia córka Kinga Głyk na basie. Występowali w wielu klubach i na festiwalach w całej Polsce. W latach 2016-2018 Irek Głyk był perkusistą w zespole Kingi Głyk. Stała się ona rozpoznawalna w branży muzycznej w wieku 18 lat, nagrywając cover piosenki Erica Claptona „Tears In Heaven”, który osiągnął ponad 20 milionów wyświetleń.
Irek był menedżerem i perkusistą Kingi przez wiele lat. Razem podróżowali po Europie i występowali na dużych festiwalach, takich jak Leverkusen, Jazz in Marciac czy Jakarta-Java Jazz Festival w Indonezji.
Obecnie Irek Głyk występuje w swoim duecie wibrafonowym, czerpiąc inspirację z Gary’ego Burtona i Chicka Corei. Koncentruje się na prezentowaniu tej pięknej kombinacji instrumentów szerszej publiczności.
Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać.
Irek Głyk na swoim koncie ma 5 autorskich albumów: „Long Time” , „Released at last”,”Step Ahead”,”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.”I’m Never Alone”
_____________________________________
Joaquin Martinez Sosa
Urodził się i dorastał na Kubie, to tam rozpoczęła się jego pasja do muzyki. 31-letni artysta ma już za sobą występy na Barbados, w Kanadzie, Hiszpanii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Grał między innymi u boku Wyntona Marsalisa i legendy kubańskiego jazzu – Paquito D’Rivery, który powiedział o nim: „To jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków we współczesnym świecie klarnetu”. Pod koniec zeszłego roku muzyk przeprowadził się do Polski, gdzie wraz ze swoim kwartetem, już na starcie przebojem wygrał konkurs w ramach 23. edycji Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Zapraszamy!

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map