Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert The Storks

25 sierpnia - godz. 18:00 do 19:00

Ostatni już w tym roku koncert z cyklu MUZYCZNY PUNKT SPOTKAŃ JAROSŁAWA WOSZCZYNY uświetnią dwa zespoły :
“VINTAGE AKUSTYCZNIE” czyli duet KRZYSZTOF WAŁECKI DARIUSZ PIETRZAK oraz “THE STORKS” – częstochowski zespół mogący poszczycić się zakwalifikowaniem do tegorocznej edycji kultowego już festiwalu RAWA BLUES FESTIWAL który odbędzie się jesienią.
“VINTAGE AKUSTYCZNIE”
Krzysztof Wałecki jest kompozytorem, autorem tekstów, gitarzystą i wokalistą. Od wielu lat jest frontmanem legendarnej już grupy której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba “ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”. Jest również założycielem, autorem i wykonawcą wszystkich utworów własnego zespołu “VINTAGE”
Darek Pietrzak wokalista, gitarzysta, kompozytor, twórca i leader zespołu “Parkway”. Krzysztof i Darek już mieli okazję zaprezentować się w Częstochowie dwa lata temu na koncercie z cyklu MUZYCZNY PUNKT SPOTKAŃ JAROSŁAWA WOSZCZYNY. Świetnie przyjęci zyskali nowych fanów i to tych dojrzałych, ceniących sobie profesjonalizm i przywiązanie do rockowej tradycji.

W drugiej części koncertu zobaczymy częstochowską formacje “THE STORKS”
Grupę tworzą dojrzali muzycy znający się i grający od dawna.
Wykonują własne kompozycje oparte na bluesie i mocno osadzone w rockowym idiomie, w których słychać echa i fascynacje wielkimi klasykami rocka i bluesa.
Na uwagę zasługują zarówno silny, charakterystyczny wokal jak i wrażliwe, poetyckie teksty których autorem jest Dariusz “Bocian” Nabiałek. Tematy czerpie z uważnej czasem ironicznej obserwacji życia i własnych stanów emocjonalnych w mistrzowski sposób zmieniając je w lapidarne teksty piosenek. Wiele zespołów może tylko pomarzyć o takim wokaliście zarówno autorze tekstów jak i muzyki (skomponował ponad połowę zespołowego repertuaru).

Zespół zagra w składzie:
Dariusz Kasprzyk gitara
Tomasz Merda gitara
Dariusz “Bocian” Nabiałek wokal
Jacek Szafert gitara basowa
Jarosław Woszczyna saksofon
Piotr Wroński perkusja

NASZE HASŁO:
ZAPRASZAMY DO NASZEGO BOCIANIEGO GNIAZDA, Z TEJ PERSPEKTYWY ŚWIAT JEST LEPSZY!

Szczegóły

Data:
25 sierpnia
Czas:
18:00 do 19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2217803284997567/

Organizator

Aleje – Tu się dzieje
Strona internetowa:
aleje.czestochowa.pl

Miejsce

Plac Władysława Biegańskiego
Plac Władysława Biegańskiego
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map